Osmiletá holčička ze Zlínska nedorazila do školy. Tatínek proto zavolal na linku 156

Strážníci zlínské policie řešili pohřešovanou 8letou dívku. Ilustrační foto (Týdeník Policie)
ZLÍNSKO - Telefon od oprávněně vystrašeného tatínka přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín druhý prosincový pátek ráno. Volající strážníkovi sdělil, že pohřešuje svoji 8letou dceru, která v ranních hodinách cestovala vlakem do nedaleké obce, kde navštěvuje základní školu. Nyní mu ovšem volali ze školy, že dcera nedorazila. Situaci navíc komplikovala skutečnost, že dívenka u sebe neměla mobilní telefon.

Operační důstojník proto kontaktoval zaměstnance Správy železnic, který následně zjistil od pracovníků Českých drah, že malá školačka docestovala až na konečnou stanici ve Vizovicích. Zde se jí poté ujali v dopravní kanceláři.

Protože jsou Vizovice mimo územní působnost MP Zlín, kontaktovali strážníci Krajské operační středisko Policie České republiky, které na místo vyslalo hlídku policistů z místního obvodního oddělení. Ti poté holčičku předali rodinnému příslušníkovi.

V poslední době se tak jedná již o druhý incident, kdy strážníci a policisté úspěšně pátrali po malém dítěti.

V polovině listopadu se na linku 156 obrátil tatínek 6letého chlapce, který se mu přibližně před půlhodinou ztratil ve čtvrti Letná. Do pátrání se ihned zapojilo několik hlídek a za pouhých 8 minut od přijetí oznámení byla jedna z nich úspěšná. Strážníci nalezli malého hocha v centru města, kam pěšky urazil více než jeden a čtvrt kilometru, přičemž musel překonat nejméně jednu velmi frekventovanou silnici.

S ohledem na předvánoční shon a ruch by měli rodiče věnovat svým dětem zvýšenou pozornost. Pokud přesto k podobné události dojde, neváhejte ihned vytočit linku tísňového volání 156 nebo 158.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x