Osobností Zlínského kraje se stal hokejový mistr světa Jiří Králík

Foto: Jiří Balát
ZLÍN – Letošní anketa Osobnost Zlínského kraje zná svého vítěze. Stal se jím Jiří Králík, bývalý hokejový reprezentant, nejlepší brankář mistrovství světa a člen Sítě slávy českého hokeje, který se sám před 16 lety stal iniciátorem a organizátorem ankety Osobnost roku ve Zlínském kraji.

Rozhodli jsme se udělit titul přímo panu Jiřímu Králíkovi, který v letošním roce slaví životní jubileum a je bezesporu výraznou osobností Zlínského kraje i světa sportu. Gratuluji oceněnému i všem dalším nominovaným, kteří v různých oborech pro náš region vykonali skvělou práci,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Hejtman zároveň ocenil osobní iniciativu Jiřího Králíka, který před 16 lety přišel s myšlenkou vyzdvihnout úsilí lidí, kteří něco dokázali a zasloužili se o dobré jméno Zlínského kraje rozvojem vědy, sportu, umění, zdravotnictví i dalších oblastí života.

Návrhy do ankety Osobnost Zlínského kraje mohli předkládat členové Zastupitelstva Zlínského kraje, poslanci, europoslanci a senátoři za Zlínský kraj, představitelé třinácti obcí s rozšířenou působností, ale také zástupci médií či oslovených a partnerských institucí.

Mezi letošními 10 nominovanými figuroval kromě Jiřího Králíka také tenisový trenér Pavel Gazda, lékař Marcel Guřan, hudební skladatel a pedagog Antonín Koníček, folkloristka Jitka Maštalířová, ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů Josef Němý, hasič Stanislav Pumprla, zpěvák František Segrado, hudebník Jan Slabák a lékařka Yvetta Stavařová.

V minulých letech získali titul Osobnost Zlínského kraje například Jan Haluza, Jiljí Hartinger, Petr Hlaváček, Josef Holcman, Jiří Pavlica, Petr Sáha, Pavel Stodůlka, Jarmila Šuláková nebo Miroslav Zikmund.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x