Otevřené depo zlínské MHD přilákalo tisíce lidí. Dorazil i doubledecker

foto: DSZO
ZLÍN – V sobotu 11. června se po třech letech opět otevřela vozová brána Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice pro širokou veřejnost. Díky příznivému počasí a zajímavému programu do vozového depa MHD ve Zlíně na Podvesné XVII dorazilo přes čtyři tisíce návštěvníků.

Den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice probíhal podle již osvědčeného scénáře především v areálu vozového depa. To se nachází ve Zlíně na Podvesné. Letošní ročník nabídl například bezplatné jízdy historických vozidel MHD městem, které putovaly každou půlhodinu mezi Podvesnou a obratištěm Sportovní hala. K Lesnímu hřbitovu navíc jezdila zvláštní autobusová linka, která návštěvníky vozila na komentované prohlídky pohřebiště.

Návštěvníci si také mohli prohlédnout technické zázemí DSZO a všechny typy používaných vozidel MHD. Otevřely se také dílny, autobusová myčka nebo centrální dispečink. V areálu vozovny bylo vystaveno také několik nablýskaných kamionů, automobilových veteránů, sanitka zdravotnické záchranné služby i plně vybavené zásahové vozidlo hasičů. Svůj stánek zde měl také Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje a krajská složka BESIPu. A protože jde o akci pro celé rodiny, nemohl chybět ani bohatý program pro děti všech věkových kategorií, hry i vědomostní soutěž o ceny.

„Jsme potěšeni zájmem veřejnosti. I když se ve Zlíně koná v tomto období více zajímavých akci, přes čtyři tisíce lidí si k nám našly opět cestu a využily naší nabídky. Z našeho dne otevřených dveří už se stala ve Zlíně tradice. Je to program pro dospělé i pro děti. Přicházejí naši zaměstnanci se svými partnery a dětmi, bývalí zaměstnanci, kteří už odešli do penze, běžní obyvatelé Zlína i profesionálové z oboru dopravy z různých institucí. Zapálení fanoušci MHD přijíždějí na náš den otevřených dveří i ze vzdálenějších měst,“ shrnul průběh akce ředitel DSZO Josef Kocháň.

Z historických vozidel MHD se během dne otevřených dveří předvedly například domácí trolejbus Tr9 s vlečkou, trolejbus Tr14 a autobusy ŠM11, Š 706 RTO s vlečkou. Našly se ale také zapůjčené autobusy ŠL 11, ŠD 11, Ikarus 280 a trolejbus T11. Předem neohlášeným překvapením a mimořádným lákadlem ke svezení návštěvníků se stal moderní dvoupatrový autobus, takzvaný doubledecker, Scania, který do Zlína zapůjčil ostravský dopravní podnik.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->