Otrokovice mají nový grill point. Jeho použití je podmíněno rezervací a poplatkem

Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Otrokovice mají pro své obyvatele velkou novinku, která jistě s blížícím se teplým počasím potěší nejen rodiny s dětmi, ale i další zájemce. V přístavišti na Baťově vzniká nový grill point, kde si lidé už od května budou moci pod širým nebem připravit šťavnatý steak nebo třeba grilovanou zeleninu.

Grilování je fenoménem posledních let, přesto převážně lidé ze sídlišť bývají často ochuzeni o tuto příjemnou kratochvíli. I proto se otrokovická radnice rozhodla nabídnout občanům možnost této oblíbené přípravy jídla.

Grill pointy jsou doménou hlavně větších měst, protože jejich vybudování je nákladné. U občanů si ale rychle najdou své příznivce, kteří je využívají rádi a často. Věřím, že to bude i případ Otrokovic. Cílem projektu jsou nejen gastronomické zážitky, ale především motivace pro trávení společného času rodin a přátel na čerstvém vzduchu,“ zmínila starostka Otrokovic Hana Večerková.

Před instalací grilu bylo potřeba zajistit přívod elektřiny i vybudování pevného betonového základu. Místo tak bylo vybráno s ohledem na okolní infrastrukturu i samotnou pohodu uživatelů.

Přístaviště nabízelo vše potřebné nejen po technické stránce, ale i co do atmosféry pro budoucí užívání – příjemný stín stromů, posezení, veřejné toalety i služby občerstvení, které má od letošního roku v nájmu nový provozovatel,“ doplnila Hana Večerková s tím, že před spuštěním grilu bude jeho okolí ještě doplněno vhodným mobiliářem.

V provozu bude gril od 1. května do konce října a pro jeho využití bude nutná rezervace. „Stačí si prostřednictvím webových stránek www.publicgrills.com zarezervovat čas grilování a zaplatit poplatek ve výši 100 korun. Po obdržení aktivačního kódu si lidé gril sami spustí dle zaslaných instrukcí. Za tuto částku bude gril v provozu dvě hodiny,“ uvedla projektová manažerka Vladimíra Brožová.

Využívání grilu je zpoplatněno, aby se zamezilo zneužívání rezervačního systému v podobě fiktivních rezervací. Zbytečně by tak mohli být blokováni skuteční zájemci. „Je důležité také zmínit, že poplatek není částkou za údržbu grilu. Každý uživatel je povinen po sobě gril uklidit, aby byl připraven pro další zájemce. Záleží jen na každém z nás, jak dlouho zařízení vydrží pěkné a funkční,“ zdůraznila Hana Večerková.

--> --> --> --> -->