Otrokovice ožijí přehlídkou automobilových legend

Legendární veterány čeká spanilá jízda Valašskem, Slováckem a Hanou. Foto: město Otrokovice
OTROKOVICE - Desítky automobilových a motocyklových veteránů vyrobených do roku 1945 zamíří ve dnech 24.–26. července do Otrokovic. První ročník setkání Jízda Valašskem – Slováckem – Hanou nabídne jedinečnou přehlídku historických vozidel, spanilé jízdy i atraktivní program pro širokou veřejnost.

Historická technika na jednom místě

Milovníci veteránů se mají na co těšit. Do Otrokovic dorazí desítky vzácných automobilů a motocyklů vyrobených do roku 1945, které budou po tři dny obdivovat návštěvníci z blízka. Akce Jízda Valašskem – Slováckem – Hanou se uskuteční vůbec poprvé a jejím cílem je představit krásu historických strojů i jejich příběhy.

„Chceme návštěvníkům nabídnout jedinečný zážitek a ukázat technické skvosty, které běžně na silnicích nepotkají. Věříme, že si první ročník najde své příznivce a založí novou tradici,“ říkají pořadatelé.

Spanilá jízda třemi regiony

Hlavním bodem programu bude spanilá jízda historických vozidel, která zavede účastníky i diváky do regionů Valašska, Slovácka a Hané. Na trase budou mít lidé možnost obdivovat jedinečné vozy v pohybu a připomenout si atmosféru motorismu první poloviny minulého století.

Jaké další události proběhly v Otrokovicích? Podívejte se.

Program pro celou rodinu

Akce není určena jen sběratelům a nadšencům do historické techniky. Organizátoři zvou také rodiny s dětmi i všechny, kteří chtějí strávit příjemný letní víkend. Návštěvníci si budou moci prohlédnout desítky pečlivě udržovaných veteránů, setkat se s jejich majiteli a dozvědět se zajímavosti z historie jednotlivých vozidel.

Pozvánka do Otrokovic

První ročník srazu Jízda Valašskem – Slováckem – Hanou se uskuteční 24.–26. července v Otrokovicích. Organizátoři věří, že se akce stane novou tradicí a každoročně přiláká nejen majitele historických vozidel, ale i tisíce návštěvníků, kteří si nenechají ujít setkání s automobilovými legendami.