Otrokovice ruší Rozsvícení vánočního stromu i vánoční dílny

Rozsvícení vánočního stromu nahradí charitativní jarmark. Foto: MěÚ Otrokovice
OTROKOVICE – Zhoršující se epidemiologická situace bohužel ani letos v Otrokovicích neumožní konání oblíbené akce Rozsvícení vánočního stromu. Místo ní se na náměstí uskuteční charitativní jarmark.

Je nám moc líto, že nemůžeme uspořádat avizovanou tradiční akci, ale musíme respektovat veškerá vládní nařízení. Ta nám aktuálně neumožňují akci uspořádat v takovém rozsahu, na jaký jsou lidé zvyklí, tedy včetně kulturního programu. Přesto jsme se rozhodli, že zachováme charitativní prodej občerstvení,“ upřesnil jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Charitativní jarmark „Otrokovice pomáhají potřebným“ odstartuje 26. listopadu ve tři hodiny odpoledne a potrvá zhruba do devatenácti hodin. Stejně jako tomu bylo v předchozích ročnících, budou si moci lidé i tentokrát zakoupit hrníčky, které vyrábějí klienti Naděje. „Chybět nebude ani svařené víno, nealko punč pro děti a novinkou bude prodej občerstvení, a to jak sladkého, tak i slaného, které připraví Naděje,“ vyjmenovala Kateřina Martinková z Naděje.

Zrušeny jsou také oblíbené vánoční dílny, které v prostorách BESEDY pořádá DDM Sluníčko. „Chtěl bych však upozornit, že situace se neustále mění, proto prosím sledujte facebookové stránky města i Otrokovické BESEDY, kde najdete všechny aktuální informace. Nevylučujeme, že budeme muset akci zrušit úplně. Nejpozději 23. listopadu bude jasné, zda se akce uskuteční,“ upozornil dále jednatel BESEDY.

Otrokovické náměstí v době adventu ale nezůstane prázdné. V pátek 3. prosince bude zahájeno adventní bruslení na umělé ledové ploše, která bude letos větší než v předchozích letech. „Bruslení bude i letos pro všechny zdarma, navíc po celou dobu provozu kluziště, které zůstane na náměstí až do 3. ledna, máme zajištěno kvalitní občerstvení,“ prozradil Filip Pastuszek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x