Otrokovice se staly Cykloměstem roku

Foto: facebook Do práce na kole
OTROKOVICE – Otrokovice se po roce znovu staly městem nejpřátelštějším k cyklistům. Jako odměnu za prvenství v soutěži, která byla vyhlášena v rámci akce Do práce na kole, získaly od partnera soutěže zamykatelnou kóji pro 6 kol a sčítač cyklistů a chodců na 3 měsíce.

Cyklodoprava má oproti osobní automobilové dopravě řadu výhod environmentálních a také osobních. Jízdní kolo je levný a rychlý dopravní prostředek, kterým se dostanete všude a ještě tím zlepšíte svou fyzickou kondici. To moc dobře vědí v Otrokovicích, které obhájily loňské vítězství v soutěži Cykloměsto roku. „Toto prvenství jsme získali opakovaně, což mě těší. V Otrokovicích se snažíme postupně rozvíjet cykloinfrastrukturu tak, aby byl průjezd městem na kole bezpečný, plynulý a navazoval na páteřní stezky pro chodce a cyklisty podél řek Moravy a Dřevnice,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Vítězství vzešlo z kombinace výsledků dotazníku, tzv. “Cyklobarometru”, který vyplnilo přes 7 000 účastníků letošní výzvy. Ti hodnotili pocitový stav cyklodopravy, komfort na cyklostezkách, stav infrastruktury a změnu oproti loňskému roku. Do výsledků se promítlo také hodnocení organizátorů, kteří posuzovali například práci cyklokoordinátora nebo nárůst počtu lidí zapojených do projektu. „Cyklostezky jsou u nás hojně využívány, což je dáno také tím, že naše město leží na rovině, takže je tato forma přepravy pohodlná. Kolo nebo koloběžku u nás lidé používají k přepravě nejen v rámci Otrokovic, ale také do sousedních měst a obcí,“ dodala Hana Večerková.

Celkově se do výzvy zapojilo 51 měst, ve kterých se lidé rozhodli podpořit udržitelné formy městské dopravy. Kromě vítězných Otrokovic se cyklistické a pěší dopravě letos nejvíce dařilo ve Zlíně, Českých Budějovicích a Olomouci.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x