Otrokovické Hurdisky jdou k zemi. Nahradí je tři nové bytové domy

Hurdisovy domy v Otrokovicích budou zbourány. Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Posledních několik dní života zbývá Hurdiskám v Otrokovicích. Na konci června budou staré domy zbourány, aby zde následně mohly být postaveny tři nové obytné domy s celkem 42 byty.

Demolice se týká čtyř stávajících objektů. Práce budou rozděleny do dvou etap, kdy budou zbourány vždy dva bytové domy.

V jednotlivých etapách pak bude postup bouracích prací totožný. Pro každou etapu budou vymezeny také plochy pro separaci a třídění jednotlivých materiálů z bouraných konstrukcí, kde bude docházet k roztříní a přípravě odpadů, se kterými bude následně naloženo tak, jak ukládá zákon o odpadech,“ přiblížil vedoucí odboru rozvoje města Erik Štábl.

Jako první budou objekty odpojeny od médií, dojde k demontáži vybavení, podhledů, střešní krytiny a příhradových vazníků. Poté přijdou na řadu svislé konstrukce, základy a další zpevněné plochy. Nakonec budou provedeny terénní práce, které lokalitu po zásahu těžké techniky zkulturní a předpřipraví pro novou výstavbu.

Nacházíme se na začátku záměru vybudovat nové přívětivé a bezpečné bydlení pro ty, co ho potřebují. Na místě starých Hurdisek vzniknou tři dvoupodlažní obytné domy, každý se čtrnácti bytovými jednotkami o dispozicích 1+kk, 2+kk a 3+kk. Ke každé bytové jednotce bude náležet buď terasa, nebo balkon. Budoucí obyvatelé budou mít k dispozici také sklepní kóji v přízemí každého z objektů,“ popsala starostka města Otrokovice Hana Večerková.

K výstavbě nového bydlení vedl radnici fakt, že oprava stávajících domů už byla prakticky nereálná a byla by finančně nákladnější než demolice a nová výstavba. Stavba nových objektů vyjde město na 150 milionů korun.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x