Otrokovické letní slavnosti lámaly rekordy v návštěvnosti

Otrokovické letní slavnosti se vydařily. Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Oblíbené Otrokovické letní slavnosti už jsou minulostí. I přes úvodní obavy organizátorů, že vzhledem k aktuálním vládním nařízením přijde málo lidí, se městský festival více než vydařil. Dokonce padl návštěvnický rekord.

Společně s vedením města jsme velmi zvažovali, jak letos k pořádání Otrokovických letních slavností přistoupit. Nejjednodušší varianta se jevila nepořádat akci vůbec a řídit se heslem: kdo nic nedělá, nic nepokazí. Nechtěli jsme ale obyvatele a návštěvníky města o tento festival ochudit, tak jsme akci za dodržování vládních opatření uspořádali. Čelili jsme tak rozděleným názorům našich obyvatel. Někteří se cítili být omezováni, na druhé straně jsou tu lidé, kteří mají o své zdraví obavy a tato opatření přijímali s pochopením,“ uvedl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Nařízení o kontrole o bezinfekčnosti na hromadných akcích stanovuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které je v platnosti, a pokud soud toto nařízení nezruší, musí se jím organizátoři hromadných akcí řídit. „Vše jsme rovněž důkladně probírali i s Krajskou hygienickou stanicí, která má oprávnění kontrolovat takové akce a ta nám dopředu písemně sdělila, že jsme i my jako organizátoři oprávněni u vstupu kontrolovat bezinfekčnost, a proto jsme opravdu postupovali v souladu s aktuálními  předpisy,“ sdělil dále Filip Pastuszek.

Nakonec si ale lidé festival užili. V pátek se představila mladá kapela Jasno, kterou vystřídaly Hodiny a večer byl uzavřen rockovými hity a vzpomínkou na Věru Špinarovou. V sobotu začala produkce dechovou hudbou Bludověnka již v dopoledních hodinách, následovala dětská show Továrna na legrácky a v podvečer vystoupily kapely Lake Malawi, Turbo a Kiss Forever Band.

Na hlavním pódiu v neděli přivítal kluky a holky karnevalový Jirka Hadaš a vyvrcholením bylo vystoupení Jaroslava Uhlíře s kapelou, který rozproudil obecenstvo svými známými hity v rockovém podání. Součástí nedělního programu byla rovněž přehlídka leteckých modelů na bělovském letišti.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x