Otrokovické přístaviště letos chystá řadu tradičních akcí i několik novinek

Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE - Koncerty, letní kino, vinobraní nebo pivní festival. Na tyto a další akce se v letošním roce mohou těšit návštěvníci otrokovického přístaviště na Baťově, kde na ně čeká několik novinek.

Přístaviště navštíví každoročně tisíce lidí, ať už na kole, nebo pěšky. I z tohoto důvodu se otrokovická radnice před dvěma lety rozhodla celý areál zmodernizovat a zútulnit. Lidé tak mají možnost využít odpočinkové zóny, bufetu či služeb Turistického informačního centra, které se po zimní odmlce opět otevře 4. dubna.

Areál i v letošní sezóně ožije celou řadou akcí, sérii odstartuje Májová pouť a tradiční odemykání vody. „Na této tradiční akci vystoupí děti z DDM Sluníčko, chybět nebude vodnická družina, která přinese starostce města klíč od řeky Moravy, aby jím mohla odemknout Baťův kanál a zahájit tak novou plavební sezonu. O hudební kulisu se budou starat dvě kapely – Erneston a Rock & Rollers a dopolední čas zpříjemní taneční vystoupení orientálních tanečnic,“ vyjmenovala dramaturgyně Otrokovické Besedy Alena Velecká.

Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o tradiční vyhlídkové plavby. „Ty se i přes komplikace, které s sebou přináší výstavba dálnice u Napajedel, budou konat nejenom 1. května, ale po celou letní sezonu,“ doplnil jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Užít si skvělou hudbu ve stínu stromů a u vody umožní letní pásmo koncertů Živé přístaviště, které bude 28. června a 1. září patřit regionálním kapelám. Na konci června odstartuje letní kino, které bude promítat od 28. června do 1. července a následně od 29. srpna do 1. září.

Návštěvníci přístaviště se letos mohou těšit i na pár novinek. „Jednou z nich je zprovoznění bezplatného Wi-Fi připojení, další je nový provozovatel bufetu, který v areálu především o prázdninách chystá několik menších kulturních akcí jako například motosraz, pivní fest a vinobraní,“ prozradil Pastuszek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x