Otrokovické přístaviště se mění před očima. Kdy se otevře turistům?

Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Stavební práce v otrokovickém přístavišti jdou pomalu do finále. Už za měsíc zde město slavnostně otevře nové zázemí pro turistické informační centrum, bufet a sociální zařízení.

Slavnostní otevření zrenovovaného přístaviště je plánováno na 17. září a jeho součástí bude bohatý doprovodný program pod taktovkou Otrokovické BESEDY, která mimo jiné pro město zajišťuje i chod infocentra.

Otrokovické přístaviště je významným turistickým uzlem. Denně jím projdou či projedou stovky lidí, ať už na kolech, pěšky či jinými prostředky. To, co přístavišti doposud chybělo, bylo kvalitní zázemí.  Z tohoto důvodu jsme se rozhodli v letošním roce prostor revitalizovat a zafinancovat z rozpočtu města. Lidé tak dostanou nové důstojné prostředí pro zábavu, občerstvení i odpočinek na cestách,“ uvedl otrokovický místostarosta Petr Ťopek.

Jako první prošel na jaře letošního roku proměnou přilehlý park, který vyšel na 1,6 milionu korun. Nyní se dokončuje nové zázemí turistického informačního centra, kde najdou lidé nejenom odpovídající sociální zázemí, ale také bufet s kvalitním občerstvením. Tato investiční akce vyjde radnici bezmála na 7 milionů korun.

Jsem moc rád, že město tento projekt realizuje a dává nám tak nové místo pro pořádání kulturně společenských událostí. Věřím, že se nám i zde podaří připravit v průběhu roku programovou náplň, která zaujme široké publikum. Scénář slavnostního otevření přístaviště bude první vlaštovkou,“ řekl Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické BESEDY, která je stoprocentně vlastněná městem a celoročně se stará o kulturně společenské dění v Otrokovicích.

Slavnostní otevření nových prostor proběhne 17. září. Ve dvě hodiny odpoledne bude za účasti zástupců města slavnostně přestřižena páska nového turistického centra, poté bude následovat kulturní program.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Ženského pěveckého sboru pod vedením sbormistra Marka Obdržálka, taneční pásmo orientálních tanečnic z Otrokovické BESEDY a koncert známé zlínské kapely PODJEZD,“ vyjmenovala nová dramaturgyně Otrokovické BESEDY Alena Velecká s tím, že na tento den je zvána široká veřejnost.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x