Otužilcům na „Štěrkáči“ nepřálo počasí. Bylo na ně moc teplo

Foto: televize TVS
OTROKOVICE - Otužilcům z Otrokovic nepřálo na jejich posledním setkání počasí. Svítilo totiž sluníčko a teplota se pohybovala kolem sedmi stupňů, takže milovníci studené vody si tentokrát ani nemuseli prosekávat led. Bylo na ně zkrátka moc teplo!

Sluníčko a teplota vzduchu kolem sedmi stupňů. Pro většinu smrtelníků ideální počasí na lednovou procházku. Otrokovičtí otužilci už ale tak nadšení nebyli. Právě takové počasí totiž vládlo na jejich posledním setkání u Štěrkoviště.


„Když bylo kolem minus 15 stupňů, tak nám tady hasič v ledu musel motorovkou vysekat jenom takovou vanu. Voda měla těsně nad nulou a na ní byl dvaceticentimetrový led, ve kterém jsme plavali. To bylo o něčem jiném než dnes,“ usmíval se zkušený otužilec Vilém Herentin.

Tentokrát měla voda krásné 4 stupně. Přesto se kolemjdoucí halili do šál jen při pouhém pohledu na partičku, ve které vedle ostřílených ledoborců nechyběli ani odvážní začátečníci.


„Začal jsem se otužovat na Štědrý den, dneska jsem tady asi potřetí. Přivedl mě k tomu táta, kterého jsem se ptal, jak to dělá. Řekl mi, že je to jen o hlavě. Tak jsem šel a nepřemýšlel o tom, kolik má voda stupňů. Baví mě to a určitě v tom budu pokračovat,“ nechal se slyšet otužilecký elév Tadeáš Herentin.
Obdiv sklidil také nejmladší účastník Martin Sovadina, kterému je sice teprve 13 let, ale s  otužováním začal už před třemi lety. Inspirací mu byli rodiče.


Nejdřív jsem se začal sprchovat studenou vodou, až potom jsem začal chodit sem s touto skupinou. Díky otužování bývám méně nemocný, určitě mi to pomáhá,“ říká znalecky Martin Sovadina.

Skupina otužilců se pravidelně noří do ledových vod Štěrkoviště každou neděli v 15 hodin, a to od konce října přibližně do poloviny dubna. Záleží na teplotě vody. V partě však nejsou jen plavci z Otrokovic, ale jezdí sem také třeba nadšenci z Kroměříže, Babic, Uherského Hradiště, Přílep nebo Zlína.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x