Pacientů s respiračním onemocněním v Baťově nemocnici výrazně ubylo

Ilustrační foto
ZLÍN – Dobré zprávy přišly dnes odpoledne z Baťovy nemocnice. Situace s respiračními onemocněními se zde po několika týdnech začala výrazně zlepšovat, noví pacienti jsou již umísťováni standardně na interní lůžka.

Situace s respiračními onemocněními je v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně oproti minulému týdnu lepší. Nyní již přijímáme pacienty pouze na interní lůžka – tedy tam, kam „oborově“ patří, výrazně jich ubylo,“ uvedla tisková mluvčí Baťovy nemocnice Dana Lipovská.

Na lůžkách chirurgických oborů se aktuálně doléčují pacienti s respiračními onemocněními z uplynulých dnů, noví jsou již hospitalizováni standardně.

Co se týče dostupnosti léků v nemocničních lékárnách, stále je bohužel nedostatek některých antibiotik. Konkrétně nám chybí amoxicilin (Duomox, Ospamox), nemáme tablety ani sirup. A teď již nemáme ani penicilin v tabletách. Sirupu máme zatím dostatek. Chybí nám rovněž protizánětlivé oční kapky a vitamin K v kapkách,“ upřesnila Lipovská.

Další zpráva, která dnes přišla z Baťovy nemocnice, se týká očkování proti onemocnění covid-19. O samotné očkování je v naší nemocnici tak malý zájem, že jsme se rozhodli od 1. února 2023 pozastavit činnost očkovacího centra,“ sdělila Dana Lipovská a dodala, že případní zájemci o očkování budou moci od 1. února po telefonické domluvě využít ordinační hodiny infekční ambulance.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x