Nové edukační programy pro školy
„Do Památníku Tomáše Bati každoročně zavítá na 12 tisíc turistů. Mám radost, že cestu do něj opakovaně nacházejí také školní skupiny, a to nejen ze Zlína. Právě s ohledem na specifické potřeby dětí letos v památníku plánujeme rozšířit portfolio vzdělávacích aktivit o tři nové edukační programy. Určeny budou prvnímu a druhému stupni základních škol,“ sdělila náměstkyně primátora Martina Hladíková.
Jednotlivé edukační programy na sebe budou navazovat, ale absolvovat je půjde i samostatně. Mladým návštěvníkům přiblíží kreativní a zážitkovou formou Tomáše Baťu, Františka L. Gahuru ale také architekturu a příběh památníku. V nabídce se objeví v první polovině roku.
Cyklus přednášek O baťovském cestování až do listopadu
Pro širokou veřejnost je kromě komentovaných prohlídek připraven například cyklus přednášek O baťovském cestování. Ten probíhá od března do listopadu a postupně se dotkne baťovského letectví, námořnictví, průkopnického působení na jiných kontinentech i zásadních cest v životě zakladatele firmy.
Historicky poprvé se památník objeví v programu celorepublikového Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání (4. – 16. dubna), který je určený školám, rodinám i jednotlivcům napříč věkovými kategoriemi.
Bezplatná návštěva Památníku ve vybrané dny
„Zapojíme se také do dalších celorepublikových eventů, jako jsou Den architektury, Galerijní a muzejní noc nebo Dny evropského dědictví. Během těchto akcí si návštěvníci mohou památník prohlédnout bezplatně,“ uvedla vedoucí Památníku Magdaléna Hladká s tím, že vstup zdarma připadne současně na data, která připomínají Tomáše Baťu.
„Nejbližší z těchto dnů je 3. duben, tedy narozeniny Tomáše Bati. Na něj naváže baťovský První máj a výročí úmrtí Tomáše Bati 12. července,“ uzavřela Hladká.
Památník zůstane návštěvníkům přístupný i ve zbývajících měsících. Od října do března však bude mít otevřeno pouze ve zkráceném režimu, tedy vždy v pátek a o víkendech. Průběžně doplňovaný program je možné sledovat na webu www.pamatnikbata.eu.