Pár (ú)divů dětského ponovoročního světa. Neboli „zoolidská“ zahrada

foto: zlin.cz
LÍPA - Malí "dvouapůlročáci", bratránci Míša a Patrik z nedalekých Zádveřic, určitě nelitovali, když je rodiče vytáhli na jednu ponovoroční procházku. Nad Lípou je nejen z místa zvaného Vyhlídka vždycky v případě slušného počasí moc hezké podívání do kraje. A navíc je to podle veselého názvu jiného o něco staršího caparta taková "zoolidská" zahrada.

Čímž onen čtyřletý klučina trefil hřebík na hlavičku. Pár dnů předtím viděl společně s rodiči krásnou svítící zoo na zahradě pana Josefa Krajči v nedaleké Veselé.

„Děti byly fakt uneseny, nádhera, která patří ke kouzelnému času Vánoc,“ hodnotila maminka s tím, že tady je to ovšem srovnatelně parádní. „Vždyť tu je k mání a prohlížení celá řada zvířat, které naše děti vidí když tak v knížkách,“ pravila mladá paní Julie.

A měla pravdu. Vyhlídka nad Lípou je opravdu oblíbeným místem vycházek a poznání.

Začínají to koně a husy na místním statku, pokračuje dvěma oslíky, o kus dál skot několika druhů, ovečky a kdovíco ještě včetně lam. Do toho se to ovšem v rozumné míře hemží rodinami s malými dětmi. Takže opravdová zoolidská zahrada.

Tentokrát je tu nástup do nového roku o to zajímavější, že se v prvních dnech roku hlásí místo zimy jaro. Nedělních dvanáct a půl stupně odpovídá časům konce března.

Každopádně tu velcí i malí ocení nejenom zajímavé složení zvířecí říše, ale také nevšední výhledy.

Je odsud báječně vidět třeba na Hostýn, o kus dál se pomocí dalekohledu dopracujete k rozhledně na Velkém Javorníku, pouhým okem viditelné jen stěží, nepřehlédnete ani beskydské velikány a o kus blíže se zase hrdě tyčí rozhledna Vartovna.

Z téhle zoolidské zahrady se sluší čtenářům a čtenářkám zlin.cz popřát opravdu dobré a ještě hezčí výhledy v roce 2022.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x