Páteční noc hasičů na Vsetínsku: auto ve svodidlech a uvízlý pekařský náklaďák

Nehoda u Ratiboře. Foto: HZS ZK
VSETÍNSKO – Hned u dvou dopravních nehod během krátkého časového úseku zasahovali dnes v noci hasiči na Vsetínsku. V jednom případě vyprošťovali auto, které skončilo na svodidlech, ve druhém pak pomáhali uvízlému pekařskému automobilu.

K první nehodě došlo v pátek o půl třetí v noci v Ratiboři na Vsetínsku, kde museli hasiči vyprošťovat osobní automobil, který svou jízdu ukončil na svodidlech.

Vzhledem k zasněžené silnici a povětrnostním podmínkám jsme byli nuceni sundat nohu z plynu a přizpůsobit jízdu povětrnostním podmínkám. A to by si v tento čas měli uvědomit všichni řidiči,“ upozornil mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Po příjezdu na místo nehody hasiči ze stanice Vsetín a Zlín zjistili, že řidič nemá žádné zdravotní problémy. „Provedli jsme proto stabilizaci vozidla i protipožární opatření. Velitel zásahu si vyžádal příjezd vyprošťovacího automobilu. Ten přijel v 3:29 hodin,“ pokračoval Žemlička a dodal, že poškozený automobil byl za necelou hodinu vyproštěn.

Jen o pár minut později po nehodě v Ratiboři přijali hasiči ve 2:24 hodin hlášení o uvízlém automobilu rozvozu pečiva v Oznici v okresu Vsetín.

V době našeho příjezdu blokoval pekařský automobil celou šířku silnice. Chvilku jsme kolem vozidla chodili a zjišťovali, jak řidiči z prekérní situace máme pomoci. Vozidlo stálo nešťastně i pod dráty elektrického vedení, takže nebylo možné použít vyprošťovací automobil,“ uvedl Roman Žemlička.

Hasiči řidiči sdělili, že si musí zajistit odtahovou službu nebo traktor ze vsi. „Nicméně, protože to máme v povaze, jsme dali hlavy dohromady a rozhodli se, že to nevzdáme, a uvízlý automobil se pokusíme nějak vyprostit,“ sdělil mluvčí hasičů.

To se hasičům nakonec kolem 3:20 hodin podařilo a pečivo tak mohlo být s mírným zpožděním rozvezeno zákazníkům.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x