Pátek přinesl hned několik dopravních nehod

Pátek přinesl hned několik dopravních nehod. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ - Deštivé počasí se opět podepsalo na počtu dopravních nehod. Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje v pátek vyjížděl hned k několika nehodám, jejichž příčinou bylo zejména nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky.

Pátek se ve Zlínském kraji nesl ve smutném duchu dopravních nehod. První nehoda se stala o půl sedmé ráno u Nezdenic na Uherskohradišťsku, kde se střetlo osobní auto s dodávkou. Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Tři zraněné osoby si do péče převzali záchranáři.

Další nehoda dvou osobních vozidel se stala po druhé hodině odpolední ve Starém Městě. Zranění nikdo neutrpěl. Uherskohradišťští hasiči uklidili vozovku od střepů a úlomků z aut. 

O hodinu později vyjížděli k další nehodě profesionální hasiči z Kroměříže. Tentokrát havarovalo jedno osobní vozidlo, které skončilo na střeše mimo silnici u obce Zdounky. Zranění utrpěla jedna osoba, kterou posádka zdravotnické záchranné služby převezla do nemocnice. Po nehodě došlo u vozidla k úniku pohonných hmot, které hasiči jímali do záchytné vany. 

Tím však série nehod zdaleka neskončila. Vsetínští hasiči byli vysláni pár minut před čtvrtou hodinou odpolední do obce Jablůnka, kde do sebe narazila tři osobní auta. I tato nehoda se obešla bez zranění.

Před půl pátou odpolední přijali hasiči další oznámení. Tentokrát  vyjeli hasiči ze stanice Slavičín k nehodě linkového autobusu, na který při jízdě spadl strom. Ve vozidle nikdo necestoval. 

Pět minut po desáté hodině večerní  systém e-coll informoval o nehodě vozidla Ford u obce Dolní Němčí na Uherskohradišťsku. Na místo nehody byli vysláni profesionální hasiči z Uherského Brodu a dobrovolná jednotka z Vlčnova. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že řidič se svým autem narazil do plotu a poté utekl.  

Hasiči vyzývají řidiče k větší opatrnosti především v tomto deštivém počasí, které nás podle předpovědí čeká i v následujících dnech.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x