Peněženky, kabelky nebo alkohol. Známý recidivista má na svědomí 29 krádeží za 6 týdnů

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Až pět let za mřížemi může dostat čtyřicetiletý muž z Otrokovic, který se v období od konce července do začátku školního roku na Zlínsku dopustil celkem 29 krádeží. Nejvíce řádil ve Zlíně, Napajedlech a Otrokovicích.

Muž kradl, kde se dalo. Z prodejen potravin bral hlavně alkohol, z neuzamčených kanceláří či šaten různých firem potom v naprosté většině případů peněženky nebo celé batohy či kabelky. V případech, kdy ukradl platební kartu, s ní několikrát úspěšně zaplatil.

Celkově zaplatil prostřednictvím odcizených platebních karet šestatřicetkrát za nákupy do hodnoty 500 korun,“ upřesnila policejní mluvčí Monika Kozumplíková a dodala, že celková škoda, kterou krádežemi způsobil, činí téměř 200 tisíc korun.

Osudnou se mu stala páteční noční krádež ve firmě v okrajové části Zlína, odkud se po druhé hodině ráno snažil utéct. Jeho útěku si ale všimla zaměstnankyně firmy, která kontaktovala policii na lince tísňového volání.

Muže nakonec pod mostem mezi Zlínem a Želechovicemi vypátrali a zadrželi policisté prvosledové hlídky, kteří ho převezli do policejní cely,“ pokračovala Kozumplíková.

Zloděj se ke svému jednání přiznal. Po několika hodinách podali kriminalisté státnímu zástupci návrh na uvalení vazby, který soudce okresního soudu následující den akceptoval.

Muži, který byl v minulosti už sedmnáctkrát soudně trestaný, hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

--> --> --> --> -->