Po ochranných pomůckách se v otrokovické rouškové pasáži vždy hned zapráší

Foto: MěÚ Otrokovice
OTROKOVICE - Doslova v permanenci je roušková pasáž před první budovou otrokovické radnice. Zde si mohou lidé bezplatně vyzvednout bavlněnou roušku, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Pasáž je primárně doplňována v úřední hodiny, ve zbytku týdne pak podle možností a dostupných zdrojů.

Tato pasáž byla zřízena pro obyvatele Otrokovic, kteří nemají možnost si ochrannou pomůcku nosu a úst zajistit jiným způsobem. „Roušek už začínáme mít díky dobrovolníkům a společnostem, které nám je postupně dodávají, dostatek. Snažíme se je do pasáže doplňovat, ale problém je v tom, že prakticky ihned po doplnění bývají rozebrány. Chtěla bych všechny požádat, aby si brali roušky v nezbytném množství, nejlépe vždy jen pro svou potřebu,“ apelovala starostka na veřejnost. „Zároveň bych chtěla vyzvat ty obyvatele, kteří mají roušky navíc, že je mohou do rouškové pasáže v igelitovém sáčku přinést. Mohou tak posloužit těm, kteří stále roušky nemají,“ vyzvala starostka.

V Otrokovicích stále platí, že imobilní občané nebo senioři nad 65 let mohou zatelefonovat na radnici a některý z dobrovolníků jim roušku přinese až domů. Tuto službu senioři využívají. Na rozvozu roušek se podílí jak zaměstnanci města, tak otrokovičtí skauti. Všichni pracují ve svém volném čase, za což jim patří opakované díky. „Pokud máte v rodině, v sousedství nebo ve svém blízkém okolí někoho, o kom víte, že stále roušku nemá a třeba kvůli tomu nevychází ven, prosím, zavolejte na číslo 725 997 391 a my mu roušku zprostředkujeme,“ dodala Hana Večerková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x