Po rekonstrukci se z luhačovické sokolovny stane sídlo základní umělecké školy

Po rekonstrukci začne budova sokolovny sloužit jako sídlo ZUŠ. Foto: Zlínský kraj
LUHAČOVICE – Luhačovická základní umělecká škola, jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj, nemá doposud k dispozici vlastní prostory. To by se však mělo v blízké době změnit. Veškerý provoz školy by se měl přesunout do budovy sokolovny, na jejíž rekonstrukci kraj uvolní více než 21 milionů korun.

Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém pondělním zasedání schválilo dotaci ve výši 21 298 000 korun určenou na rekonstrukci sokolovny v Luhačovicích. Ta by se měla stát sídlem zdejší základní umělecké školy, které je kraj zřizovatelem.

V Luhačovicích nemá kraj vlastní budovu vhodnou k provozu základní umělecké školy. V současné době  jsou obory rozptýlené, fungují často v improvizovaných podmínkách. Po dokončení rekonstrukce budou všechny obory pod jednou střechou a navíc budou mít žáci bezpečnější cestu ze základní školy než nyní, kdy přechází frekventovanou silnici,“ uvedla radní zodpovědná za školství a kulturu Zuzana Fišerová.

Zrekonstruovaná sokolovna by měla začít sloužit jako sídlo základní umělecké školy od roku 2023 a mohla by být využívána také k podnikatelským aktivitám, jako jsou například školení, semináře a tematická setkání.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x