Poblíž frekventované cyklostezky v Otrokovicích vzniká nová odpočinková zóna

Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Zázemí parku u přístaviště v Otrokovicích, které se nachází v těsné blízkosti frekventované cyklostezky, dostane novou ucelenou tvář. Vyrostou zde nové chodníky, lavičky a doplněn bude také nový mobiliář. Později se sem přesune také informační centrum, občerstvení a sociální zázemí.

Otrokovickým přístavištěm přes léto doslova proudí aktivní lidé, kteří se vydali na výlet na kole, koloběžce nebo pěšky. Významnému turistickému uzlu, který se nachází na rozhraní tří regionů, ale chybělo potřebné a hlavně důstojné zázemí. To by se teď mělo změnit.

Město v loňském roce investovalo do revitalizace zázemí parku přibližně 1,6 milionu korun, které zde mají pomoci vytvořit příjemné místo pro odpočinek.

Využili jsme stávajícího parku a vzrostlých stromů, které v letních dnech vytvoří příjemný stín a vybízí tak k zastavení. Hlavním cílem bylo prostor kultivovat a umožnit jeho větší využití, ale zároveň udržet jeho přírodní charakter,“ přiblížila hlavní myšlenku projektu starostka Otrokovic Hana Večerková.

Základ první etapy projektu tvoří chodníky pro pěší v obloukovém a kruhovém tvaru, které jsou navrženy tak, aby nezasahovaly do kořenového systému stávajících vzrostlých stromů. Na chodníky navazují pobytové zpevněné plochy ve tvaru kruhu nebo kruhových výsečí pro mobiliář.

Dominantním prvkem jsou velkokapacitní obloukové sedací lavice ze žulové podezdívky. Chodníky a kruhová plocha jsou navrženy z broušeného betonu, navazující odpočinkové plochy z drobné žulové mozaiky, která bude lemována dvojřádkem ze žulové kostky,“ popsal vedoucí odboru rozvoje města Erik Štábl.

Na odpočinkovou zónu naváže druhá etapa projektu, která počítá s vybudováním nové sestavy budov. Sem se přesune turistické informační centrum, oblíbené občerstvení i potřebné sociální zázemí.

Všechny tyto prvky v přístavišti byly. Nicméně každý samostatně, roztříštěně a bez koncepce. Soustředěním všeho pod jednu střechu celý prostor prokoukne a dostane novou ucelenou tvář. Věřím, že se stane oblíbenou zastávkou na této frekventované trati,“ uzavřel otrokovický místostarosta Petr Ťopek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x