Podnikatelem roku Zlínského kraje se stal Tomáš Dudák z plastikářské firmy SPUR

Foto: ey.com
ZLÍN – Novým držitelem prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2022 Zlínského kraje se stal Tomáš Dudák z plastikářské společnosti SPUR. Nezávislá porota jej ocenila mimo jiné za to, že při výrobě klade důraz na ochranu životního prostředí a odpovědné podnikání.

Plastikářská firma SPUR pro svou výrobu využívá efektivní upcyklaci a za rok zpracuje materiál ze 78 milionů kusů PET lahví, které by jinak skončily jako odpad. Společenskou odpovědnost pak firma prokázala i v době covidové krize, kdy potřebným zdarma poskytla více než 400 tisíc nano respirátorů s vlastní technologií.

Panu Dudákovi gratuluji k vítězství a přeji mu hodně zdaru v národním finále. Uznání si však zaslouží nejen vítěz, ale také všichni další finalisté krajského kola,“ uvedl hejtman Radim Holiš, který nad soutěží převzal záštitu.

Nezávislá porota se pro udělení titulu majiteli společnosti SPUR rozhodla mimo jiné proto, že při výrobě klade velký důraz na témata, jako jsou ochrana životního prostředí a odpovědné podnikání. Svým přístupem dokazuje, jak může fungovat udržitelnost v praxi a být tak inspirací i pro mnohé další podnikatele.

Velmi si vážím tohoto ocenění, které určitě nevnímám jako uznání práce mé, coby jednotlivce, ale práce celé skupiny lidí, kteří pomohli budovat naši firmu. Je potěšující, že přichází od poroty složené z lidí, kteří jsou pro mě inspirací. Ani ne tak z byznysového pohledu, jelikož ten můžeme mít každý jiný, ale především z pohledu toho, že jim nejde jen o osobní prospěch. Je mi ctí řadit se mezi ně,“ uvedl krátce po převzetí titulu Tomáš Dudák.

Příklad Tomáše Dudáka, který převzal vedení plastikářské firmy SPUR od svého otce, je velkou inspirací pro všechny rodinné firmy. Tomáš velmi úspěšně pokračuje v rozvoji plastikářské výroby na Zlínsku a současně klade velký důraz na ochranu životního prostředí a udržitelné podnikání,“ uvedla vedoucí partnerka EY v České republice Martina Kneiflová.

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2022 České republiky budou vyhlášeny 28. února 2023. Vítěz z České republiky se následně zúčastní celosvětového finále a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x