Pohoda, hudba, zábava – to je Lážo Plážo Fest

foto: Lážo Plážo Fest
OTROKOVICE – V roce 2019 se na mapě tuzemským festivalů objevilo poprvé také otrokovické Lážo Plážo. A hned v prvním ročníku sklidilo obrovský úspěch. Podle organizátorů by tomu nemělo být jinak ani letos. Proto také zvou na našlapaný program a spoustu gastronomických specialit na otrokovický Štěrkáč.

Třetí ročník festivalu, který se koná na otrokovickém Štěrkovišti, proběhne letos premiérově ve dvou dnech 17. a 18. června.  „Věřím, že letos bude všechno ještě daleko komplexnější než v letech předchozích. Už jenom skutečnost, že program protkává pop, rock, alternativu i rap, je docela mimořádná, protože takovou cestu nevolí každý festival,“ nahlíží za oponu akce její zakladatel Honza Svoboda.

Do mainstreamového proudu organizátoři vměstnávají i méně známé, avšak velmi kvalitní interprety. „Třeba takovým pěkným příkladem pro letošek, vezmeme-li si do ruky program festivalu Lážo Plážo, je raper Gleb, nebo energii rozdávající kapely Elektrick Mann či Fast Food Orchestra. Takže co se muziky týče, tam určitou odlišnost najdeme, ovšem věřím, že naší silnou stránkou můžou být služby pro návštěvníky,“ míní Honza Svoboda.

Letošní ročník s sebou přinese také několik novinek. Návštěvníkům bude k dispozici například kemp se sociálním zařízením, nebo svědomitě připravené občerstvení. Vždyť také dobrý gastronomický zážitek dělá festival výjimečným. „Ke skvělému playlistu a maximální pohodě patří i dobré jídlo, tak věřím, že si každý v naší gastro zóně vybere, na co bude mít chuť. Osobně se moc těším třeba na mexický street food Tož Tacos nebo skvělé fresh poké z Bowls and Rolls ze Zlína. I já ale na podobných akcích ráda zhřeším, takže si rozhodně nenechám ujít legendární langoše ‚od Marcela‘ nebo skvělý řecký gyros,“ vyjmenovává Bára Šindelková, která připravila šťavnaté menu Lážo Plážo Festu.

Drobnou zajímavostí také je, že celý festival bude bezhotovostní. „Místo vytahování peněženky z kapsy pokaždé, když budete chtít zaplatit, stačí jen přiložit náramek. Pak se ozve pípnutí a vy budete vědět, že máte zaplaceno,“ říká Honza Svoboda.

Atmosféru celého Lážo Plážo Festu dokonale utváří a doplňuje otrokovické Štěrkoviště. Jedinečné spojení tak nabídne hudební festival, koupání a pohodu na pláži v jednom. „Lážo Plážo Fest podporujeme od samotného začátku. Navštívila jsem oba dosavadní ročníky a bylo příjemné sledovat, jak se lidé výborně baví. Festival tohoto formátu se do Otrokovic skvěle hodí, a jsem ráda, že jsme jeho součástí. Hudební produkce v otevřeném prostoru přivede do Otrokovic mladé. Věřím a budu ráda, když se sem vrátí i mimo dny festivalu a užijí si u nás léto,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková, která převzala nad festivalem záštitu. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x