Policie pátrá po dvou pohřešovaných chlapcích. Mohou mít namířeno do Zlína

Ilustrační foto
KROMĚŘÍŽSKO – Policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po dvou chlapcích ve věku 12 a 15 let, kteří se nevrátili z vycházky zpět do dětského domova. Naposledy byli viděni v pondělí odpoledne v Bystřici pod Hostýnem. Podle policistů mohou mít namířeno do Zlína.

Děti byly naposledy viděny pracovníky domova v pondělí 5. prosince v 15 hodin při odchodu na vycházku. Předpokládáme, že se chlapci pohybují spolu. Pravděpodobně směřují do Zlína,“ upřesnila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Dvanáctiletý Gabriel Šimon je zhruba 150 centimetrů vysoké štíhlé postavy, má krátce střižené hnědé vlasy a hnědé oči. „Oblečen byl do šedé zimní bundy s kapucí a modrých riflí. Na hlavě měl černobílou pletenou čepici a na nohou černé zimní boty. Domluví se anglicky. Jedná se o jeho první útěk,“ popsala Kyšnerová.

Na fotografii Gabriela Šimona se můžete podívat zde.

Patnáctiletý Miroslav Grufík je 170 centimetrů vysoké štíhlé postavy, má krátké hnědé vlasy a modré oči. „V levém uchu má náušnici. Na sobě měl černobílou bundu a černé tepláky. V minulosti byl již jedenáctkrát pohřešovaný,“ sdělila policejní mluvčí.

Fotografie Miroslava Grufíka je k vidění zde.

Informace o pohřešovaných mohou občané poskytnout na kterémkoliv obvodním oddělení Policie ČR nebo na bezplatné lince 158.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x