Policisté dopadli a obvinili muže, který anonymně ohlásil uložení bomby ve třech pobočkách firmy

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští zlínští kriminalisté obvinili muže, který měl začátkem ledna oznámit na linku tísňového volání uložení nástražného výbušného systému ve firmě, která má pobočky ve Vsetíně, Starém Městě a Zlíně. Stejnou výhrůžku tehdy poslal i mailem na několik firemních adres, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policisté tehdy evakuovali ze všech tří budov několik desítek osob a objekty za účasti psovodů se psy cvičenými na vyhledávání výbušnin prohledávali. Z důvodu bezpečnosti museli policisté také vyrozumět České dráhy, aby zastavily provoz na železniční trati mezi Vsetínem a Jablůnkou, v jejíž blízkosti se jedna pobočka firmy nachází. Prohlídky objektů se takto uskutečnily dva dny po sobě.

„Koncem února krajští kriminalisté muže podezřelého z anonymních volání zadrželi v místě bydliště v obci na Zlínsku. Jedná se o šestačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze zločinů šíření poplašné zprávy a vydírání. Je to zákazník, který nakupoval pravidelně od poškozené firmy materiál a měl problémy s platební morálkou,“ podotkla Javorková.

Obviněný má osm záznamů v rejstříku trestů především za majetkovou trestnou činnost jako zpronevěru, podvody a krádeže. Je stíhán na svobodě a nyní mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x