Policisté se při silniční kontrole nestačili divit

Foto: KŘP ZK
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Během uplynulého víkendu usedlo hned několik řidičů za volant, i když nedlouho předtím požili alkohol. A jak ukázala pozdější dechová zkouška, někteří více, než by bylo zdrávo.

Jednadvacetiletého řidiče vozidla Alfa Romeo zastavili policisté v sobotu krátce po třetí hodině ráno v Uherském Hradišti v ulici v Teničkách. Řidič nadýchal 1,79 promile alkoholu.

O pár hodin později se nevyhnul kontrole jednačtyřicetiletý řidič za volantem vozidla Škoda Superb, který projížděl Bílovicemi. Dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 2,16 promile.

To ale nebyl jeho jediný prohřešek. Vlivem alkoholu mu zřejmě ztěžkla noha a ručička na tachometru tak v obci vystoupala na 76 km/h,“ upřesnila policejní mluvčí Milena Šabatová.

V neděli ráno policisté z Bojkovic zatavili u obce Pitín šestadvacetiletého řidiče, který přiznal, že vypil několik piv. Tomu odpovídala i naměřená hodnota 1,55 promile alkoholu. O půl hodiny později tam zastavili dalšího řidiče s 1,84 promile. „Tyto řidiče čeká až roční vězení včetně zákazu řízení,“ sdělila policejní mluvčí.

V neděli večer uzavřel víkendovou sérii opilých řidičů jedenadvacetiletý řidič vozidla Ford Focus, který krátce před půl osmou hodinou večer projížděl ulicí Brněnská ve Starém Městě směrem na Zlechov.

Ovlivněn alkoholem nejprve přejel do protisměru, dále začal kličkovat zleva doprava mimo silnici až na chodník, kde narazil do sloupku s dopravním značením. Po nárazu sloupek spadl na zaparkovaný vůz, který tak poškodil,“ pokračovala Milena Šabatová.

Vůz opilého řidiče se po nárazu ještě několikrát otočil a zůstal stát na silnici. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Přivolaní policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která ukázala 1,97 promile alkoholu.

Řidič neměl za volantem osobního vozidla co dělat, neboť nedisponuje řidičským průkazem a navíc použil auto bez souhlasu provozovatele,“ uvedla Šabatová a dodala, že hříšníkovi hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x