Policisté v Luhačovicích dopadli řidiče pod vlivem drog a s padělaným řidičákem

Ilustrační foto
ZLÍNSKO - Policisté z Luhačovic při dohledu na dopravu v lázeňském městě v neděli večer zastavili vozidlo značky Opel, které řídil sedmatřicetiletý muž cizí národnosti. Záhy zjistili, že muž je pod vlivem drog a navíc má padělaný řidičský průkaz.

Řidič policistům předložil doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla. Dechová zkouška u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog naopak pozitivní.

Muž tvrdil, že žádné drogy neužil a podrobil se lékařskému vyšetření ke zjištění přítomnosti a množství drog v jeho organismu. Výsledek bude jasný až v následujících dnech,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté při kontrole dokladů pojali podezření, že řidičský průkaz, který cizinec předložil, je padělaný. Přivolali proto na místo odborníky z řad cizinecké policie, kteří předběžným posouzením zjistili, že podezření z padělání dokladu bude s největší pravděpodobností důvodné.

Cizince proto zadrželi a eskortovali do policejní cely. Včera dopoledne po nutných úkonech trestního řízení a po provedení odborného zkoumání ke zjištění pravosti dokladu cizinci ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny,“ pokračovala Kozumplíková.

Muži hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x