Policisté vystěhovali z neobydleného domu pětici bezdomovců. Jeden z nich tam přebýval několik let

Foto: KŘP ZK
ZLÍN – Policisté vystěhovali několik bezdomovců, kteří neoprávněně žili v jednom z neobydlených domů ve Zlíně. Jeden muž tam přebýval dokonce sedm let.

Zlínští kriminalisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru čtyřem mužům a jedné ženě, kteří se bez svolení majitele nastěhovali do neobydleného domu ve Zlíně a bezplatně ho užívali, někteří z nich po dobu několika let,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Vystěhování těchto osob předcházelo trestní oznámení od jednatele firmy, která tuto nemovitost vlastní a má v plánu ji přebudovat.

Policisté v rodinném domě přistihli hned několik osob, které bydlely v jednotlivých pokojích v nevyhovujících a nehygienických podmínkách.

Muži byli ve věku od 37 do 53 let, žena měla 22 let. Všichni policistům potvrdili, že obývají jednotlivé pokoje, jeden z nich dokonce po dobu 7 let,“ pokračovala Kozumplíková a dodala, že za asistence policie a v přítomnosti majitele nemovitosti objekt opustili.

Všichni podezřelí mají několik záznamů v rejstříku trestů, mladá žena byla jednou soudně trestaná.

Nyní jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Ke svému jednání se přiznali s vysvětlením, že nemají kde bydlet,“ dodala Monika Kozumplíková.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x