Požár v Držkové zničil celou chatu. Senior přišel o střechu nad hlavou

Požár v Držkové vzal seniorovi střechu nad hlavou. Foto: HZS Zlínského kraje
ZLÍNSKO - V sobotu sedm minut po jedenácté hodině večerní přijal operační důstojník hasičů oznámení o hořící chatě v katastrálním území obce Držková na Zlínsku. Okamžitě vyhlásil poplach celkem osmi jednotkám profesionálních a dobrovolných hasičů z nejbližšího okolí. Následně na to byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Postupně se tak u hořícího objektu sjeli hasiči ze stanic Bystřice pod Hostýnem, Zlína a Vsetína a jednotky dobrovolných hasičů z obcí Držková, Hošťálková, Kašava, Jablůnka a Bystřička.

„Po příjezdu prvních jednotek byl objekt celý v plamenech. Senior obývající chatu byl mimo objekt a uvedl, že další osoby uvnitř nejsou. Muž ale utrpěl popáleniny na horní části těla. Hasiči si tak na místo povolali posádku zdravotnické záchranné služby. Na rozhodnutí lékaře byl muž letecky transportován do popáleninového centra v Brně,“ uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

K samotné likvidaci požáru hasiči použili tři hasební proudy vody. O půlnoci měli požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci. Tím však náročná práce s teplotami pod nulou neskončila. Hasiči v dýchací technice místo procházeli a kontrolovali termokamerou, postupně objekt rozebírali a hasili skrytá ohniska. Po druhé hodině v noci měli hasiči vše uhašeno a velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru. Poté se jednotky začaly vracet zpět na základny.

Po odjezdu všech jednotek u chaty zůstali na dohlídku místní hasiči obce Držková, a to do ranních hodin.

Krátce po oznámení požáru vyjel k hořící dřevěné chatě i vyšetřovatel hasičů. „Ten šetřením zjistil, že k požáru došlo kvůli technické závadě na přímotopu umístěném v kotci pro psa, kterému dobrosrdečný senior topil, aby mu v těchto mrazivých dnech nebyla zima. Pes naštěstí při požáru utekl a nic se mu nestalo. Následně byl v lese nalezen hasiči, kteří ho umístili do bezpečí,“ dodala Lucie Javoříková.

Předběžně škodu vyšetřovatel vyčíslil na 800 tisíc korun.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x