Pozor na ukládání nevychladlého popela! Žena z Malenovic o tom ví své

Foto: HZS ZK
ZLÍN – Topná sezona je v plném proudu. Zejména lidé, kteří topí tuhými palivy, by si však měli dát pozor na správné ukládání popela. Své o tom ví žena z Malenovic, která nebude na pátek 24. listopadu vzpomínat právě v dobrém...

Krátce po poledni vyjely tři jednotky hasičů do Zlína – Malenovic k požáru osobního vozidla, zaparkovaného pod přístřeškem. „Po příjezdu na místo hasiči v dýchací technice jedním hasebním proudem požár vozu i jeho blízké okolí uhasili během pár minut,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková s tím, že se událost obešla bez zranění.

Na místo požáru se následně dostavil vyšetřovatel, který zjistil, že příčinou byl požár odpadu v popelnici, do které byl uložen popel. Požár se dále rozšířil na vozidlo, přístřešek a zeleň.

Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. „Díky duchapřítomnosti sousedů, kteří se před příjezdem hasičů snažili plameny uhasit se čtyřmi hasícími přístroji, se požár více nerozšířil a nezpůsobil větší škodu,“ pokračovala Javoříková.

Mluvčí hasičů vysvětlila, jak by lidé měli s nevychladlým popelem správně zacházet. Popel patří do nehořlavých a uzavíratelných nádob. Ne do popelnice, ne do plastových kyblíků ani do různých pytlů. Ano, i s tímto stylem ukládání se hasiči nejednou setkali a hasili požár tam, kde takto popel uložili,“ informovala Lucie Javoříková.

Nevychladlý popel vydrží žhavý mnoho hodin. Podle množství si dokáže udržet teplotu i po dobu dvou až tří dnů.

K požáru je to tak už jen krůček, stačí ho uložit do nevhodné nádoby nebo do něj zafouká vítr… a pak už u vás budou zasahovat hasiči. Nekažte si předvánoční čas. Uložte popel do nehořlavé a uzavíratelné nádoby a nechte ho pořádně vychladnout,“ nabádá veřejnost mluvčí hasičů.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x