Před bytem seniora se hromadily neodebrané obědy. Sousedka se bála o jeho zdraví

Ilustrační foto: MP Zlín
ZLÍN – Důvodnou obavu o zdraví a život svého souseda měla žena, která si všimla, že se před jeho bytem začaly kupit jídlonosiče s neodebraným jídlem. Na situaci proto upozornila městskou policii. Událost měla naštěstí dobrý konec.

Obavu o zdraví a život svého čtyřiaosmdesátiletého souseda měla žena žijící ve stejném domě. V pátek 21. října necelou hodinu a půl před polednem proto zavolala na policii, kde operačnímu důstojníkovi sdělila, že se před bytem jejího souseda nachází několik neodebraných obědů od rozvážkové služby a muže již přibližně týden nikdo neviděl.

Na místo proto zamířila hlídka Útvaru operativního zásahu Městské policie Zlín. Stálé operační centrum mezitím prověřilo, zda není senior hospitalizován, a následně se pokusilo kontaktovat jeho příbuzné.

To se nakonec s pomocí dalších hlídek povedlo a strážníci zjistili, že muž je po všech stránkách naprosto v pořádku a nachází se na dovolené u moře,“ uvedl k případu zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Jediný problém byl v tom, že si muž po dobu cesty do jižních krajů zapomněl odhlásit odběr obědů.

V tomto případě tedy vše dopadlo dobře, ale i přesto je na místě poděkovat ženě, která nebyla lhostejná k osudu svého souseda a upozornila strážníky,“ uzavřel Pavel Janík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x