Překvapení pod vysokou sítí! Volejbalisté Fatry v televizním utkání porazili favorizované Budějovice 3:1

Foto: ČVS
ZLÍN - Předčasný vánoční dárek si nadělili volejbalisté zlínské Fatry, kteří si v utkání 17. kola mužské extraligy vyšlápli na favorizovaný Jihostroj České Budějovice. Favorita porazili před televizními kamerami ČT sport 3:1 na sety a do tabulky si tak připisují 3 cenné body.

V minulém kole se oběma týmům příliš nedařilo. Jihostroj podlehl v domácím prostředí po velkém boji pražským Lvům 2:3 a domácí Fatra překvapivě lehce nechala všechny body v Příbrami. Také z tohoto pohledu byl v Baťově městě Jihostroj jasným favoritem.

Předpověď se ale nepotvrdila a domácí borci po výborném výkonu zaslouženě obrali favorita o všechny body, když dokázali získat všechny sety s výjimkou druhého ve svůj prospěch.

Dnes si zaslouží pochvalu všichni naši hráči. Za bojovný výkon jsme si vítězství zasloužili, výrazně nám pomohl servis a hra v poli,“ uvedl po zápase kapitán a nahrávač Fatry Zlín Duc Luan Truong.

S výkonem svých svěřenců byl logicky spokojen i domácí kouč Přemysl Obdržálek: „Dnes jsme podali velmi dobrý výkon, dá se říct, že jsme Budějovice k ničemu nepustili. Zaslouženě bereme všechny body.“

Na opačné straně palubovky zavládlo po posledním zápase před Vánocemi zklamání. „Dnes jsme nepodali dobrý výkon, mírnou omluvou pro některé hráče, kteří nejsou v optimální formě, je viróza, která nás masivně postihla. Přesto to s projevem na hřišti nesouvisí. Budeme muset v kabině proprat špinavé prádlo,“ sdělil trenér Jihostroje Vojtěch Zach.

Díky tříbodové výhře volejbalisté Fatry v tabulce poskočili na 7. místo, na šestou Odolena Vodu ale ztrácí už 12 bodů. K dalšímu zápasu nastoupí Zlín v sobotu 7. ledna, kdy na domácí palubovce vyzve pražské Lvy, které při prvním měření sil dokázal překvapivě porazit 3:2 na sety.

Fatra Zlín – VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (26:24, 21:25, 25:19, 25:22)

Rozhodčí: Lukáš Spáčil, Zdeněk Grabovský

Počet diváků: 512

Domácí: Pražák, Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozak, libero Viceník. Střídali: Toman, Adamec

Hosté: Polák, Giraudo, Licek, Ondrovič, van Schie, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Leština, Šulista, Toth, Piskáček

--> --> --> --> -->