Přes 700 dětí přišlo na svět v první polovině roku v Uherskohradišťské nemocnici

Ilustrační foto: NEMUH
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Během prvního půlroku přišlo na Porodnicko gynekologickém oddělení Uherskohradišťské nemocnice na svět celkem 714 novorozenců, z toho 359 holčiček a 355 chlapečků. Dvojnásobnou radost v podobě narození dvojčátek zaznamenali na oddělení v tomto období dohromady pětkrát.

Nejvíce miminek se narodilo hned v prvním měsíci nového roku – v lednu spatřilo světlo světa 137 dětí. Naopak v dubnu to bylo „jen“ 100 miminek. V porovnání s předchozím rokem, kdy se v průběhu prvních šesti měsíců narodilo rekordních 808 dětí, zaevidovali letos zdravotníci téměř o stovku novorozenců méně.

„Mezi holčičími jmény kralovaly Terezky, Sofie a Natálie, u chlapců rodiče nejčastěji volili Matyáše, Adama, Dominika a Davida. Objevila se však i jména, která budeme v našem kalendáři hledat marně, říká Šárka Došková, staniční sestra oddělení šestinedělí.

Měla na mysli například děti se jmény Kleo, Eliot, Dezideriuz, Frey, Scarlett či Solomia.

Nejvyšší porodní váhu měl novorozenec s necelými 4 800 gramy, naopak nejmenší miminko vážilo 1 770 gramů. Právě o děti s nízkou porodní hmotností je zde odborně postaráno. Uherskohradišťská nemocnice letos získala díky skvělé péči a erudovanému personálu statut Perinatologického centra intermediární péče.

„Moc nás těší zájem všech maminek, které si zvolily naši nemocnici. Vzhledem k vysokému počtu porodů i nově zřízenému specializovanému centru chystá Uherskohradišťská nemocnice v příštím roce rozšíření lůžkového oddělení. Navýšením kapacity se zlepší komfort jak pro pacientky, rodičky a novorozená miminka, tak pro personál,“ dodává primářka Porodnicko gynekologického oddělení MUDr. Soňa Pánková, Ph.D.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x