Přes třicet zajištěných osob a zdemolovaný autobus. Takové jsou dozvuky hokejového derby Vsetín versus Zlín

VSETÍN - V sobotu se ve Vsetíně uskutečnilo hokejové derby mezi domácím týmem a hosty ze Zlína. Vzhledem k předpokládané vysoké návštěvě na stadionu a rivalitě mezi oběma „kotli“ bylo do bezpečnostního opatření nasazeno bezmála osmdesát policistů. A ti si na nedostatek práce rozhodně nestěžovali.

Celkem 36 osob bylo především po utkání omezeno na osobní svobodě. „Většinou se jednalo o zajištění osob podezřelých ze spáchání přestupků proti majetku, občanskému soužití či veřejnému pořádku,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Vsetínští kriminalisté ovšem vyšetřují i podezření na spáchání trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci. Odjezd zlínských fanoušků se totiž neobešel bez potíží.

„Krátce po dvacáté hodině přinutili odjíždějící fanoušci zastavit řidiče autobusu, který je odvážel, a to dost nebezpečným způsobem. Za jízdy totiž řidiči zakryli výhled z vozidla a dokonce se s ním přetahovali o volant,“ pokračoval Jaroš.

Řidiči se pak naštěstí podařilo bezpečně zastavit, aniž by došlo k havárii autobusu či střetu s jiným vozidlem či náhodným chodcem.

„Po zastavení tito rádoby fanoušci začali autobus likvidovat, kopali uvnitř do dveří, do střešního okna a k tomu všemu tam vystříkali práškový hasicí přístroj. Způsobili tak škodu za několik desítek tisíc korun,“ dodal policejní mluvčí.

Vyšetřování těchto skutků je nadále v kompetenci vsetínských kriminalistů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x