Prezident Pavel navštívil obuvnickou výrobu. Nejvíc ho zaujaly legendární Botasky

Foto: Vasky
ZLÍNSKO – Jedním z bodů nabitého programu prezidenta Petra Pavla ve Zlínském kraji byla také návštěva obuvnické firmy Vasky ve Lhotě u Zlína, kde si prezident vyzkoušel ruční výrobu bot i ražení iniciál. Se zakladatelem firmy Václavem Staňkem řešili mimo jiné budoucnost ševcoviny.

Prvním prezidentovým krokem a zároveň prvním krokem ve výrobě byla vysekávací dílna. „Velice důležitý je výběr materiálu. Již zde se rozhoduje o kvalitě finální boty a také o tom, jak se celé výrobě bude na budoucí páře pracovat,“ okomentoval výrobní proces Václav Staněk. Poté se prezident sám pustil do vyseknutí dílce pro jeho vlastní klíčenku.

Ve spodkové dílně, kde právě probíhala výroba jednotlivých modelů bot Vasky a Botas, si Petr Pavel společně s hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem vyzkoušeli poslední fázi výroby boty. „Jedná se o nejnáročnější proces výroby, a tak se není čemu divit, že se jedna z bot panu prezidentovi nepovedla,“ s úsměvem okomentoval Václav Staněk.

Prezident se nechal slyšet, že sledoval příběh o navázání na ikonickou značku Botas, která letos oslaví 75 let. Následovala diskuze o budoucnosti tradičního řemesla v České republice a Petr Pavel zmínil, že je český národ na produkty vyrobené u nás stále pyšný.

Jsem nesmírně vděčný za možnost pobavit se s hlavou státu o budoucnosti ševcoviny. Nasdílet mu naše vize a představy, kam bychom se chtěli posouvat. Nehledě na to, že se mu naše boty líbí a že je rád, že je vyrábíme právě u nás – v České republice,“ zakončil Václav Staněk.

Následně firma předala prezidentovi dary v podobě Vasek v barvě trikolóry se symbolem lva a s iniciálami, mikinu Botas v modré barvě, podložku na pracovní stůl a další doplňky. Nejvíce se však Petru Pavlovi líbily legendární Botasky v původním střihu Classic v barvách trikolory. Ty si na své přání prezident zakoupil s komentářem, že by byl za frajera, kdyby v nich před lety přišel.

Jsme moc rádi, že pan prezident zavítal právě k nám. Celou prohlídkou se nesla příjemná atmosféra. Bylo skvělé ukázat celý proces a jsem rád, že se pan prezident do výroby také zapojil. Poškozenou páru samozřejmě promíjíme. Žádný učený z nebe nespadl,“ pochvaloval si návštěvu představitele republiky majitel firmy Václav Staněk.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x