Prázdninový režim začne už na konci června
Druhá červnová neděle je tradičním celostátním termínem, který přináší změny v jízdních řádech. Ty letošní navazují na blížící se letní prázdniny. Od pondělí 29. června proto budou autobusy i vlaky Integrované dopravy Zlínského kraje jezdit podle prázdninových jízdních řádů.
„V první řadě chceme cestující upozornit na skutečnost, že letní prázdniny začínají už poslední červnový víkend. Od pondělí 29. června proto budou všechny spoje jezdit podle jízdních řádů platných pro školní prázdniny,“ uvedl jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Richtar.
Nové cyklobusy zamíří do Bílých Karpat
Nejvýraznější novinkou jsou nové cyklobusové linky, které usnadní cestování do oblíbených turistických oblastí Bílých Karpat.
O víkendech a státních svátcích budou od 14. června do 28. září jezdit:
- linka 330 z Uherského Brodu přes Starý Hrozenkov do Vápenic,
- linky 340 a 342 z Uherského Brodu do Strání,
- linky 395 a 397 z Bojkovic do Žítkové, Starého Hrozenkova a Vyškovce.
Během letních prázdnin budou tyto cyklobusy vyjíždět také ve všední dny. Cyklistům navíc poslouží i ranní navazující spoj 350 z Uherského Hradiště přes Uherský Brod, odkud bude jako linka 342 pokračovat do Strání.
Posily na Velehrad a Pustevny
Na Uherskohradišťsku budou během Národní pouti a Dnů lidí dobré vůle ve dnech 4. a 5. července vypraveny mimořádné kyvadlové linky 770, 771 a 775 mezi Starým Městem, Uherským Hradištěm a Velehradem.
Posílení dopravy čeká také Vsetínsko. Ve dnech 5. a 6. července budou jezdit kyvadlové autobusy na Cyrilometodějskou pouť na Pustevny ze zastávky v Prostřední Bečvě, konkrétně od požárního domu. A přibydou také nové prázdninové spoje na trase Rožnov pod Radhoštěm – Dolní Bečva, Rozpité.
Změny se dotknou i dalších linek
Na Zlínsku dojde k úpravám ranní autobusové obsluhy Komárova. Některé spoje linky 473 nahradí autobusy linky 474, které budou do obce nově zajíždět.
Na Kroměřížsku budou nově vybrané spoje linek 270, 272 a 273 zajíždět také k železniční stanici ve Zdounkách.
Další autobusové i vlakové linky čekají menší úpravy časů odjezdů. Ty reagují na požadavky obcí, cestujících i zkušenosti z provozu.
Dopravci doporučují zkontrolovat nové jízdní řády
„Nabádáme cestující, aby se s novými jízdními řády v předstihu seznámili na webových stránkách idzk.cz, ve vyhledávačích spojení nebo na zastávkách,“ uzavírá Martin Richtar.
Další novinky ze Zlínského kraje najdete na stránkách zlin.cz.