Přijďte darovat krev i o prázdninách

Darovat krev je potřeba i o prázdninách. Foto: Uherskohradišťská nemocnice
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Více darované krve teď potřebují nemocnice v celé republice. Postupně se vracejí k plánovaným operacím a kvůli covidu jim ubylo dárců. Provoz transfuzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice zůstává stejný i přes letní prázdniny.

Obvykle nemíváme problém s nedostatkem krve během prázdnin, ale díky tomu, že byla covidová omezení, tak především chirurgické obory dohánějí plánované operace a je výrazně vyšší spotřeba krve. Budeme proto vděčni všem dárcům i novodárcům, kteří přijdou darovat. Nejvíce nám chybí, tak jako tomu bývá vždy, RH negativní krevní skupiny, “ uvedl MUDr. René Kamrla, zástupce primáře HTO.

A co má člověk, který krev ještě nikdy nedaroval udělat? „Nemusí mít žádné vyšetření od svého lékaře, ani žádnou dokumentaci. Pokud je zdravý, tak ho prosíme, aby se zaregistroval, objednal a rezervoval termín přes naše internetové stránky a pak už jenom dorazil k nám,“ doplňuje Kamrla.

Mezi pravidelné dárce krve patří i herec Slováckého divadla Tomáš Šulaj, který ve čtvrtek dorazil v doprovodu dvou svých kolegyň.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x