Případy městských policistů ze Zlína ukazují, že i s alkoholem se to musí umět

foto: MP Zlín
ZLÍN – Případy, které minulý víkend musela řešit Městská policie Zlín, ukazují, že i s pitím alkoholu se to musí alespoň trochu umět. Několik událostí z minulého pátku a soboty ukazuje ostudným prstem na ty, kteří to neumí.

Minulý pátek před polednem byla přivolána hlídka Městské policie Zlín k fontánce na náměstí Míru, kde si pětatřicetiletý místní muž odložil své tělo.

Jak se následně ukázalo, dotyčný netrpěl žádnou jinou zdravotní indispozicí než závažnou intoxikací alkoholem. Analyzátor alkoholu v dechu se v jeho případě zastavil na hodnotě přesahující 3,9 promile. Protože je kontrola chování v takové stavu téměř vyloučena, následoval po provedeném lékařském vyšetření převoz k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

O dvě a půl hodiny později měla náhodná svědkyně obavu o zdraví starší ženy, která se v centru města chovala poněkud zmateně.

Přivolaní strážníci i v tomto případě zjistili, že za nekoordinovanými pohyby osmapadesátileté ženy je alkohol. Konkrétně v množství 4,1 promile. Na místo byla tedy opět přivolána zdravotnická záchranná služba a po provedením vyšetření ji strážníci také převezli do kroměřížské záchytné stanice

V pátek po desáté hodině večerní prováděla hlídka městské policie z okrsku Jižní Svahy pěší kontrolu okolí takzvaného I. segmentu. Pozornost strážníků přitom upoutaly dvě nohy, které trčely zpoza výdejního automatu zásilkové společnosti.

Jak strážníci následně zjistili, dolní končetiny patřily k tělu dvaatřicetiletého muže z Uherského Brodu, kterému spánek prospěl natolik, že nakonec dokázal z místa odejít po svých.

O den později v sobotu po půlnoci mohl mít náhodný kolemjdoucí pocit, že se v centru města rozšířila spavá nemoc. Tu však nezpůsobovalo kousnutí vcelku nesympatické exotické mouchy tse-tse, nýbrž v tuzemsku běžně dostupný alkohol.

Půlhodinu po půlnoci tak nalezla hlídka ležícího osmatřicetiletého muže, jemuž se věnovala jeho známá. Po provedeném lékařském ošetření, kdy se dotyčný vrátil z říše snů opět do surové přítomnosti, ho strážníci ponechali v péči přítomné ženy. Ta slíbila, že se o něj postará.

O hodinu později zaujal kolemjdoucího svědka sedmačtyřicetiletý muž z Tlumačova, který ležel na zemi poblíž podniku s rychlým občerstvením. Volajícího zneklidnilo, že se ještě před chvílí hýbal, ale nyní již veškerá motorická aktivita ustala.

Strážníci následně zjistili, že jde o jim dobře známého a poměrně trénovaného jedince. Ten začal po chvíli čile komunikovat, dokázal kontrolovat své chování, a nakonec bez problémů zvládl i pohyb ve vzpřímeném postoji.

Stejná hlídka pak o další půlhodinu později nalezla v podchodu ležícího třiačtyřicetiletého muže ze Zlína, který se domníval, že spí ve vlastní posteli. Ke cti mu slouží, že se před ulehnutím alespoň zul.

Strážníci dotyčného probudili a vysvětlili mu, že jinak frekventovaný podchod není jeho domovem a spánek na betonové dlažbě mu jistě neprospěje. To muž pochopil a s názorem strážníků se ztotožnil. Poté, co se opět obul, mohl vyrazit k domovu.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x