Přístřešky u staveniště ve Vsetíně obsadili bezdomovci. Starosta Čunek je nařídil strhnout

Foto: Město Vsetín
VSETÍN – Několik týdnů trvaly problémy způsobené bezdomovci, kteří obsadili přístřešky na staveništi v zanádražním prostoru Na Lapači. Situaci vyřešil starosta Vsetína Jiří Čunek, který nařídil přístřešky strhnout.

Za sportovní halou Na Lapači, kde v současné době probíhají stavební práce v zanádražním prostoru, se před několika týdny usadili bezdomovci, na které si stěžovali jak pracující na stavbě, tak i návštěvníci přilehlých sportovišť. Zasáhnout se proto rozhodl sám vsetínský starosta Jiří Čunek.

Bezdomovci, kteří zde obsadili skladové prostory, budili veřejné pohoršení a zhoršovali bezpečnostní situaci v prostoru stavby. Měl jsem na stole smlouvu, dle které měla jistá firma přístřešky zlikvidovat za 81 tisíc korun, což je, v souvislosti s bouráním všech budov v zanádraží, dle mého názoru, neúměrně vysoká cena,“ uvedl Jiří Čunek.

Náhoda tomu však chtěla, že při kontrole stavebních prací vsetínského starosty byli na místě přítomni i s technikou pracovníci firmy PORR, která v zanádraží v současné době pracuje.

Ti na základě mé žádosti přístřešky za přibližně 20 minut strhli. Tím jsme odstranili havarijní stav a vyřešili problém s bezpečností Na Lapači. Musím poděkovat firmě PORR za rychlou reakci,“ dodal Jiří Čunek s tím, že ke stržení dalších budov dojde v blízké době.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x