Program Slováckého léta 2021 je kompletní, v pátek to vypukne

Na 14. Slováckém létě vystoupí stejně jako loni oblíbený Pokáč. Foto: Kateřina Nosková
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Beachová aréna uprostřed města, šestnáct sportovních disciplín pro profesionály i amatérské sportovce, aktivity pro děti, koncerty nebo speciální projekce fotbalového zápasu mezi Českem a Dánskem. V pořadí 14. ročník desetidenního sportovně-kulturního festivalu Slovácké léto startuje už tento pátek 2. července.

Organizátoři v těchto dnech dolaďují poslední detaily a těší se, že po náročném roce budou moci návštěvníkům opět nabídnout bohatý program, který stejně jako každý rok něčím ozvláštní. „Letos to například bude promítání fotbalového zápasu mezi Českem a Dánskem na mistrovství Evropy. To jsme si jednoduše nemohli nechat ujít, a tak budeme v sobotu 3. července od 18 hodin na Masarykově náměstí promítat čtvrtfinále na obří obrazovku. Vstup je volný,“ zve zakladatel festivalu Marek Pochylý.

Většina placených koncertů kapel, jako jsou Iné Kafe, Mňága a Žďorp, Walda Gang nebo vystoupení písničkáře Pokáče, se letos odehraje na Kolejním nádvoří. Jednu výjimku ale organizátoři přece jen slibují. „Ve středu 7. července pokřtí kapela Reflexy své nové CD a tento koncert je naším dárkem všem fanouškům Reflexů i Slováckého léta. Odehraje se na Masarykově náměstí a bude zdarma,“ říká Marek Pochylý, který se stane hrdým kmotrem nového cédéčka.

Ve sváteční dny 5.–6. července se do Uherského Hradiště opět sjede česká beachvolejbalová špička, aby zde odehrála turnaj Super Cup. Jejich výkony budou moci diváci obdivovat na Masarykově náměstí a na beachových kurtech Slovácké Slávie. Finálové zápasy bude stejně jako v minulých letech živě přenášet sportovní kanál České televize.

Tradiční benefice se letos uskuteční formou možnosti vstupu do Českého národního registru dárců dřeně a dražbou sportovních fotografií – výtěžek z nich poputuje na konto České olympijské nadace, která umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x