„Jedna z největších sil na světě. Stojí na ní celé kultury, celé civilizace. A je bezpochyby nejsilnější ze všech témat v umění,“ říká umělecký šéf divadla Patrik Lančarič.
Na vizuální podobě 79. divadelní sezóny se, stejně jako loni, podílel osvědčený tandem složený z grafika Michala Maliny a fotografa Marka Malůška. Jejich zadáním bylo pracovat s tématem nesentimentálně a nahlížet na něj novýma, originálníma očima.
„Nakonec jsme nabídli koncept, ve kterém dominuje růžová barva, jež nemá být jen symbolem lásky a poselstvím dramaturgického plánu na téma ‚otevřít srdce‘, ale má také do určité míry vzbuzovat pozornost. Do kontrastu s tím pak vstupuje černobílá fotografie doplněná výrazným růžovým prvkem. Svým pojetím jsme chtěli akcentovat vyznění interakcí, emocí a situací, které v sobě vizuál v té finální kombinované podobě nese,“ doplňuje za tvůrčí tým Marek Malůšek.
Prvním titulem sezóny bude komedie jednoho z nejhranějších světových autorů Neila Simona s názvem Apartmá v hotelu Plaza. V říjnu na diváky čeká komedie A. P. Čechova Racek, přelomové dílo světové dramatiky, které bude na zlínském jevišti uvedeno vůbec poprvé. Třetím titulem bude Garderobiér Ronalda Harwooda, ve kterém se autor vyznává ze své lásky k divadlu a divadelníkům.
Na pořádnou love story se mohou diváci těšit v lednu, kdy bude uvedena muzikálová adaptace známého filmu Pretty Woman, který proslavili představitelé hlavních hereckých rolí původní filmové předlohy Julia Roberts a Richard Gere. V únoru bude vůbec poprvé v České republice uveden v současnosti nejznámější japonský autor Haruki Murakami. Zlínské publikum čeká česká premiéra adaptace jeho proslulého románu Kafka na pobřeží.
Sezónu uzavře svou láskyplnou náručí Babička Boženy Němcové. Této významné české autorce bude divadlo věnovat zvýšenou pozornost v novém dramaturgickém formátu Fokus, v rámci kterého uvede hned tři tituly, jež s osobností Boženy Němcové přímo souvisejí: Babičku, pohádku Sedmero krkavců a v závěru sezóny pak hru o jejím životě s názvem Dávno, dávno již tomu (Zpráva o pohřbívání v Čechách) autora Františka Pavlíčka.
V rámci cyklu tzv. regionální dramaturgie zlínské divadlo připravuje i první uvedení dramatizace výjimečné knihy zlínské spisovatelky Hany Andronikové Zvuk slunečních hodin, ověnčené cenou Magnesia litera. Ta diváky v říjnové premiéře zavede do baťovského Zlína, ale i do Prahy či Indie za dob druhé světové války.
„Během celého září mohou diváci stále pořizovat sezónní předplatné, ve kterém mají na výběr z několika hracích dnů. Jeho výhodou je především pevný termín, jistota oblíbeného místa a také až o 30 % výhodnější cena,“ informovalo Městské divadlo Zlín na svém webu.