Prokleté jízdní kolo ukradli dvakrát během jednoho roku. Pokaždé se vrátilo majiteli

Ilustrační foto
ZLÍN – Toto kolo musí být nejspíš prokleté… Už podruhé během jednoho roku se totiž stalo cílem zlodějů, přičemž místo krádeže i pachatelé byli pokaždé jiní. Díky policii se ale dopravní prostředek pokaždé vrátil svému původnímu majiteli.

Jízdní kolo zmizelo poprvé během noci v květnu loňského roku z chodby bytového domu ve Zlíně. Kriminalisté už ráno věděli, kde kolo hledat a doslova během pár hodin znali pachatele a našli i odcizené jízdní kolo, byť „upravené“ k nepoznání.

Zloděj tehdy skončil za mřížemi, protože to nebyla jediná krádež, kterou měl na svědomí,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podruhé zmizelo totéž jízdní kolo před několika dny během pouhé jedné hodiny přímo z náměstí Míru ve Zlíně, kde bylo lankovým zámkem přivázané k dalším jízdním kolům zaparkovaným u radnice. Kriminalisté začali po pachatelích pátrat hned následující den ráno, kdy se o krádeži dozvěděli.

V průběhu dne zjistili, že stejný muž, který odcizil jízdní kolo, ukradl před pár dny také notebook z prodejny ve Zlíně. Po dalším rozpracování případu už věděli, že se jedná o čtyřicetiletého recidivistu z Uherského Hradiště, který má na svědomí další trestnou činnost zejména majetkového charakteru,“ pokračovala policejní mluvčí.

Uherskohradišťští kriminalisté během odpoledne vypátrali pachatele i jízdní kolo a za pár dní ho vrátili majiteli. Zloděj je podezřelý z několika trestných činů majetkového charakteru.

Policisté proto podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby, což soudce okresního soudu akceptoval a recidivista skončil včera ve vazební věznici,“ uzavřela Kozumplíková.

V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x