Prosincové protesty lékařů výrazně ovlivní chod Uherskohradišťské nemocnice

Foto: Uherskohradišťská nemocnice
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Očekávané prosincové protesty lékařů, kteří požadují systémové změny v českém zdravotnictví, se výrazně dotknou také provozu v Uherskohradišťské nemocnici. Minimálně v první polovině prosince nebude pohotovost pro dospělé zajištěna ve všedních dnech, ale pouze o víkendech. Omezení provozu se bude týkat také několika odborných ambulancí.

I přes enormní personální výpadek v počtu sloužících lékařů se budeme v průběhu celého měsíce prosince snažit zajistit neodkladnou akutní péči v plném rozsahu,“ oznámila tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Lucie Sedláčková.

Od 1. prosince přesto dojde v Uherskohradišťské nemocnici k výrazným změnám. Ty se dotknou zejména provozu lékařské pohotovostní služby pro dospělé, která zatím není ve všední dny v čase od 17 do 20 hodin zajištěna.

Drtivou většinu těchto služeb zajišťují lékaři UHN, praktickými lékaři je zabezpečena v našem okresu jen marginálně, na rozdíl od sousedních okresů. Lékařská pohotovostní služba bude fungovat prozatím první tři prosincové víkendy, konkrétně 2. a 3. prosince, 9. a 10. prosince a 16. a 17. prosince,“ upřesnila Sedláčková s tím, že o možnostech personálního zajištění jedná Uherskohradišťská nemocnice jak s praktickými lékaři, tak se Zlínským krajem.

Prosíme pacienty o respektování tohoto omezení a řešení případných zdravotních obtíží se svým praktickým lékařem,“ uvedla za zdravotníky UHN Lucie Sedláčková.

Omezení provozu se dotkne také několika odborných ambulancí. „Nově příchozím pacientům proto doporučujeme ověřit si provoz telefonicky. Od 1. prosince lze ordinační hodiny jednotlivých ambulanci vyhledat na webových stránkách nemocnice,“ pokračovala mluvčí nemocnice.

Akutní a onkologická operativa bude zachována v plném rozsahu. Již naplánované výkony budou provedeny. Všechny ostatní akutní obory včetně porodnice nadále fungují bez omezení.

O dalších případných provozních změnách budou pacienti informování s předstihem, a to prostřednictvím tiskových zpráv na webových stránkách nemocnice a oznámení na sociálních sítích,“ dodala Lucie Sedláčková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x