Prostor pod sportovní halou čeká zásadní proměna, chystá se architektonická soutěž

Prostor pod sportovní halou (Foto: MěÚ Zlin)
ZLÍN - Přeměna strategického prostoru pod sportovní halou v Březnické ulici postupuje do další fáze. Po jarní Výzvě v srdci Zlína, v rámci které mohli lidé, firmy či instituce podávat návrhy na využití plochy a projektové záměry, schválila nyní Rada města Zlína záměr na vyhlášení projektové urbanistické soutěže, serveru Zlin.cz to oznámil Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

„Prostor pod sportovní halou chceme využít co nejlépe. Naším cílem je vybudovat v rámci tohoto území funkční novou čtvrť, která přispěje ke zvýšení kvality života obyvatel celého města i čtvrti Letná. V dané lokalitě bychom chtěli vytvořit nový veřejný prostor, navrhnout sportovní, kulturní, bytové i obchodní plochy, aby byl prostor atraktivní po celý den. Jsem přesvědčený, že tato lokalita výrazně zvýší atraktivitu centra města a zároveň vhodně doplní i připravovanou rekonstrukci Velkého kina, které je v blízkém sousedství,“ řekl Pavel Brada, náměstek pro oblast majetku a rozvojových ploch.

Z předcházejícího průzkumu mezi obyvateli města a firmami vzešly podněty k využití 2,5 ha plochy, která je ve stoprocentním vlastnictví města, jako například velký parkovací dům, malometrážní byty, aquapark, muzeum veteránů a další. Přesné znění zadání soutěže bude ještě upřesněno, nicméně již nyní je výčet hlavních záměrů pro zadání soutěže znám. Autoři návrhu by při tvorbě plánu tohoto prostoru měli počítat např. s muzeem dle požadavků investora, s možností cvičné sportovní haly, variantně doplňující víceúčelový objekt a s dalšími stavbami k doplnění funkčnosti lokality. Nezbytné je vyřešení parkovací kapacity nejen pro danou lokalitu, ale využitelné i pro okolí (sportovní stavby, UTB, Velké kino, obyvatelé Letné apod.).

„V minulosti jsme plochu pod halou odkoupili a zajistili tak rozvojové území pro město Zlín. Nyní nastal čas, zamyslet se nad jejím využitím a citlivě, a v kontextu s okolím, zahájit architektonickou soutěž,“ popsal další postup Miroslav Adámek, náměstek pro oblast kultury a územní plánování.

Samotné vyhlášení soutěže by se mělo uskutečnit v září. S vyhodnocením pak počítáme na začátku prosince. V roce 2021 bychom mohli veřejnosti představit vítězný návrh. Město Zlín jako zadavatel soutěže preferuje v dané lokalitě umístění více menších objektů, které by měly být vzájemně provázány. Nový urbanistický celek by tak měl vhodně doplnit současnou strukturu města funkčně i prostorově.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x