Provoz otrokovického koupaliště bude zahájen v pátek 12. června

Foto: MěU Otrokovice
OTROKOVICE - Letní teploty o nadcházejícím víkendu s největší pravděpodobností dorazí i do Otrokovic. Městské koupaliště tak zahájí v pátek 12. června rekreační sezonu, informovala server Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

„Loni jsme začínali 4. června. Letos si letní teploty daly na čas a všichni se již nemůžeme dočkat, až sezóna začne,“ uvedl Tomáš Morys, jednatel městské společnosti TEHOS, která koupaliště provozuje. Letošní začátek sezony je ale kromě nepříznivého počasí také poznamenána mimořádnými opatřeními vydanými Ministerstvem zdravotnictví, které mají zamezit šíření COVIDU-19. U vstupu do areálu koupaliště bude umístěna informační tabule s pokyny pro návštěvníky, které vycházejí ze současných opatření a pokynů Ministerstva zdravotnictví. Návštěvníci budou instruováni, aby mimo jiné u vstupu na koupaliště a v šatnách použili připravený dezinfekční přípravek na ruce. Na WC pak bude v dávkovačích u umyvadel umístěno dezinfekční mýdlo.

Dále je třeba, aby návštěvníci mezi sebou dodržovali odstup nejméně 2 metry, v takovém případě pak nebudou muset ve venkovním prostoru nosit roušku. Roušku pak samozřejmě nemusí mít ve vodě. Stejně tak nemusí mít roušku plavčíci a správci.  V této souvislosti tak budou předepsané vzdálenosti vyznačeny na zemi před pokladnou a před skluzavkou. Koordinovat zákazníky u výdejního okénka s občerstvením pak bude muset nájemce tohoto zařízení. „Návštěvníkům koupaliště budeme za účelem občerstvení umožňovat přístup i do sousedního Lanáčku,“ řekl Tomáš Morys.

Stejně jako jinde v republice, tak i v Otrokovicích však do chodu koupaliště zasáhne nejvíce opatření, které limituje počet osob v areálu na 500. Protože koupaliště není vybaveno turnikety, tak bude potřeba návštěvníky počítat u pokladny.

„Bohužel se může stát, že když bude tento limit naplněn, tak další návštěvníky nebudeme moci do areálu vpustit, za což se předem omlouváme. Další rozvolnění mimořádných opatření je plánováno na 22. června 2020, od kdy by měl být limit osob zvýšen na 1000. Tento limit by již měl být pro běžný provoz koupaliště dostačující,“ sdělil jednatel TEHOSU.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x