Průtah městem Kunovice už se konečně otevřel

Průtah městem Kunovice už se konečně otevřel. Foto: Skanska.
KUNOVICE - První etapa rekonstrukce průtahu městem Kunovice je u konce. Někdy až hodinové čekání v kolonách na objízdných trasách je minulostí. Všichni si na pár měsíců oddechnou, jelikož druhá etapa začne na jaře 2022.

Na silnici I/55 v Kunovicích otevřou dnes specialisté společnosti Skanska 1200m dlouhý úsek, na kterém pracovali poslední měsíce prakticky denně, aby vše stihli dokončit v termínu. Semafory i objízdné trasy jsou minulostí.

Máme za sebou polovinu prací. Na asi devíti stech metrech jsme zrekonstruovali vozovku, zlepšili průjezdnost a bezpečnost křižovatky se silnicí I/50, kde jsme také vyměnili světelné signalizační zařízení. V celém tomto úseku jsme provedli přeložky inženýrských sítí a před několika dny jsme osadili konstrukce portálů,“ upřesnil projektový manažer Skanska Roman Zbořil.

Během zimních měsíců se stavebníci budou soustředit na dokončení chodníků a místních komunikací mimo hlavní trasu průtahu.

Na rekonstrukci vozovky se vrátíme v polovině března příštího roku, kdy nás čeká zbývající úsek v délce cca 300 m. V této etapě bude upravena stávající světelná křižovatka v centru Kunovic. Práce budeme provádět po částech tak, aby byl zajištěn průjezd Kunovic pro osobní a autobusovou dopravu. Pro nákladní dopravu budou stanoveny objízdné trasy. Doprava přes Kunovice by tedy měla být v příštím roce klidnější,“ říká Roman Zbořil.

Rekonstrukce, která by měla přinést výrazné zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravního provozu v samotném centru města, bude hotova v srpnu 2022. Celkové náklady na rekonstrukci představují 116 mil. Kč.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x