První část Zlín Film Festivalu bude on-line

První část Zlín Film Festivalu bude on-line. Foto: zlinfest.cz
ZLÍN – I když se loňský jubilejní 60. ročník Zlín Film Festivalu kvůli koronavirové pandemii konal až na podzim, organizátoři se letos rozhodli na jarní termín nerezignovat. 61. ročník festivalu proto rozdělili na dvě části – ta první bude on-line a potrvá od 28. května do 1. června.

Přesto, že nic nemůže nahradit společné sdílení filmových zážitků v plných kinosálech, rozhodli se letos organizátoři čekání na klasickou podobu festivalu zkrátit on-line verzí, kterou nazvali Zlín Film Festival – část 1. Ta bude nejen ochutnávkou filmového a doprovodného programu 61. ročníku, ohlédnutím za tím nejlepším z loňského jubilejního ročníku, ale přinese také virtuální procházku festivalovými zónami.

Nehodláme opustit květnový termín, protože jsme přesvědčení, že Zlín Film Festival už má své pevné místo v jarním světovém festivalovém kalendáři a nechceme, aby to bylo jinak. Navíc je festival spojený s dětmi a rodinou, a proto k oslavám Dne dětí 1. 6. už neodmyslitelně patří,“ řekla výkonná ředitelka Jarmila Záhorová.

Milovníci filmu však nepřijdou ani o tradiční podobu festivalu, která se následně uskuteční v září. „Snažíme se přizpůsobit aktuální situaci a připravujeme proto festival ve dvou dílech, abychom zachovali jeho klasický termín, ale současně přinesli na podzim festival v tradiční podobě, na který jsou naši návštěvníci zvyklí,“ dodala Záhorová.

Z nabídky jarní části festivalu by si měl vybrat opravdu každý – od nejmenších dětí, přes školáky, mládež, celou rodinu i dospělé z řad laické i odborné veřejnosti. Sledovat jej bude možné po celé České republice a zkrátka nepřijdou ani zahraniční diváci z Japonska, Jižní Koreji a Indie a dalších zemí, kterým organizátoři nabídnou speciální projekt „České animace letí do světa“.

Velká část jarního programu bude ke zhlédnutí zdarma, vybrané tituly a pořady budou zpoplatněny symbolickou částkou 61 Kč. „Pokud to situace dovolí, pozveme návštěvníky v květnu také do letního kina, na malování na chodníku, prohlídku virtuální galerie nebo na výstavu filmových klapek do Zlatého jablka,“ nastínila Jarmila Záhorová, na co dalšího se mohou návštěvníci na jaře těšit. Kompletní program najdete na webových stránkách Zlín Film Festivalu.

Podzimní 2. část festivalu by se měla uskutečnit v obvyklém formátu, a to od 9. do 15. září.  Její součástí budou klasické projekce soutěžních i dalších filmů a doprovodný program korespondující s nosným tématem, který přinese zábavu i poučení pro celou rodinu.

--> --> --> --> -->