První letošní miminko přivítali na svět nejen v Kroměříži, ale i ve Zlíně a v Hradišti

Foto: Nemocnice Zlínského kraje
ZLÍNSKÝ KRAJ - Vůbec první miminko ve Zlínském kraji je Ela narrozená v Krroměříži, prvního letošního dítěte se však dočkali už i ve Zlíně a v Uherském Hradišti. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

Prvním dítětem roku 2021 narozeným v nemocnicích Zlínského kraje je děvčátko Ela. Přišla na svět 2 hodiny a 5 minut po silvestrovské půlnoci v porodnici Kroměřížské nemocnice. Při porodu vážila 3360 gramů a měřila 48 centimetrů. Její maminka Kristýna Šumberová je ze Zdounek na Kroměřížsku. V kroměřížské porodnici se od půlnoci do osmé hodiny večerní narodily celkem tři děti, ve všech případech děvčátka.

V Uherskohradišťské nemocnici je letos prvním dítětem chlapec Václav, který se narodil přesně ve 4 hodiny ráno, při porodu vážil 3300 gramů a měřil 50 centimetrů. Jeho maminka Marcela Procházková je z Tvarožné Lhoty. Do sedmé hodiny ranní tam přišly na svět celkem dvě děti, v obou případech chlapci.

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně na prvního letošního novorozence čekali až do odpoledních hodin. Chlapec Jakub přišel na svět v 16 hodin a 5 minut, při porodu vážil 3800 gramů a narodil se mamince Miroslavě a tatínkovi Jakubovi Knotkovým z Otrokovic.

„Ve Vsetínské nemocnici se prvního novorozence zřejmě dočkají až v dalších lednových dnech, na Nový rok až do osmé hodiny večerní nepřišlo v porodnici ve Vsetíně na svět žádné dítě a v průběhu této doby nebyla ani přijata žádná maminka k porodu,“ doplnil Havrlant.

V loňském roce provedli zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje celkem 5097 porodů, počet porodů tedy ve srovnání s rokem 2019 vzrostl o 47. Do statistik je v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně za rok 2020 zapsáno celkem 2160 porodů, tedy o 84 více než v přechozím roce. V Uherskohradišťské nemocnici provedli loni 1502 porodů, což je ve srovnání s předchozím rokem o 29 porodů více. Ve Vsetínské nemocnici zaznamenali za loňský rok 791 porodů, jejich počet meziročně o 73 porodů poklesl. V Kroměřížské nemocnici provedli loni 644 porodů, o pět porodů více než v roce předchozím.

ZPRÁVU ZPRACOVAL A VÍCE INFORMACÍ POSKYTNE:

Bc. Egon Havrlant | tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x