První liga končí základní část. Zlín i Slovácko mají oč hrát

Ševci mají před sebou poslední kolo základní části ligy. Foto: FC Zlín
ZLÍN/UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Jednotný začátek posledního kola základní části první ligy. Logicky tak fotbalisté Slovácka i Zlína nastoupí v sobotu jako dalších čtrnáct týmů ligové elity od 16 hodin. Pro oba zástupce regionu jde o důležité mače, to bezpochyby. Zlín hraje o klid, Slovácko o šanci vyhnout se baráži, která je docela blízko. A může jít i o víc.

Slovácku jde o všechno

Na uherskohradišťském stadionu jde totiž v bitvě s dosud poslední Duklou Praha mimo jiné o to, kdo si vylepší pozici pro nadstavbu. Pokud domácí zaberou a vyhrají za tři body, vzdálí se Dukle před posledními pěti zápasy na šest bodů. Pokud by ovšem prohráli, bodové součty by se vyrovnaly. Navíc platí, že Dukla by při rovnosti bodů měla na samém konci soutěže výhodu, protože na podzim doma na Julisce vyhrála 1:0.

V brance domácích lze čekat čerstvě dvaadvacetiletého Alexandra Urbana, který si při zranění Milana Heči odbyl premiéru v Olomouci. A třebaže si Olomoučtí připsali výhru 2:1, nevedl si vůbec špatně.

„Musíme navázat na výkon ze druhého poločasu v Olomouci, vytvořit si šance a hlavně je proměnit, je jasné, že jde o mimořádně důležitý zápas,“ povídá 193 centimetrů vysoký rodák z Vidče u Rožnova pod Radhoštěm.

Ševci drží desátou pozici

Zlínští fotbalisté mají vlivem mnohokrát docela příznivých okolností před posledním, i když podle rozpisu 27. kolem Chance ligy, starosti přeci jen příjemnější. Pořád drží důležitou desátou pozici. Hrají ale na hřišti momentálně velmi dobrého soupeře, Pardubic, který už má jistotu klidové středové skupiny.

Pardubice vede osvědčená trenérská dvojice dobře známá v našem regionu Jan Trousil a Tomáš Polách. V čemž ovšem nemožno hledat pro Zlín pražádnou úlevu.

Pravda ale je, že Pardubice už mají své jisté, soupeři Zlína o bod a dva zpět, tedy Bohemians (hrají doma se Spartou) a Mladá Boleslav (na hřišti pohárového finalisty Karviné), mají výchozí pozici v boji o umístění do desítky docela těžší. Výhra Zlína je jistotou, remíza a porážka dávají ještě více možností. Prostě i Ševci hrají o hodně, ale jejich fandové budou jistě po očku sledovat i dění na dalších stadionech.

Získejte vstupenku zdarma

A propos fandové.

Děti, studenti, ženy i senioři mohou na nový pardubický stadion získat vstupenku zdarma, stačí si ji vyzvednout v sekretariátu zlínského klubu a pak hurá na východ Čech. Povzbudit, vyhrát a mít klid…

Zajímá vás sportovní dění v našem regionu? Více zpráv najdete na webu zlin.cz.