Prvomájové oslavy ve Zlíně přinesou tradiční průvod městem i program v zahradě Baťovy vily

Foto: Město Zlín
ZLÍN – Zlínské náměstí Míru a prostranství před vilou Tomáš Bati se zítra promění v dějiště prvomájových oslav. Na programu je nejen tradiční prvomájový průvod centrem Zlína, ale také bohatý doprovodný program.

Oslavy 1. máje ve Zlíně letos odstartují na náměstí Míru v 9 hodin, kde budou až do poledne probíhat vystoupení převážně dětských folklorních a tanečních souborů ze Zlína a okolí.

Ve 13 hodin pak vyrazí od mrakodrapu prvomájový průvod podle baťovských tradic, kterého se jako v předešlých letech zúčastní zlínské dechové orchestry, mažoretky, taneční školy, folklorní soubory, veteránský klub, sportovci a další různé zájmové spolky a firmy, které působí ve Zlíně a jeho okolí. Po příchodu průvodu na náměstí Míru bude pokračovat program, ve kterém se představí kapely a folklorní soubory.

Po celý den budou na náměstí různé atrakce pro děti a stánky s občerstvením. Předpokládaný konec programu na náměstí Míru je naplánován na 20. hodinu,“ informovala zlínská radnice na svém webu.

Letos uplyne už sto let od okamžiku, kdy přišel Tomáš Baťa s nápadem, že si firma Baťa uspořádá vlastní prvomájovou oslavu, která poté každoročně přilákala do Zlína tisíce návštěvníků. Na tuto tradici v devadesátých letech navázala Nadace Tomáše Bati. I letos zve děti i dospělé na prvomájovou oslavu, která se ponese v duchu hudby, kultury a zábavy pro všechny věkové kategorie.

Bohatému programu budou tentokrát vévodit otevřené kreativní dílny přímo v zahradě vily. „Přijďte si umíchat baťovský čaj, vyrobit originální dekorace z kůže, nebo navrhnout vlastní design trička,“ zvou organizátoři z nadace.

Kromě programu a aktivit pro děti se může veřejnost těšit kupříkladu na výstavu Baťa Sobě, kterou vytvořila výtvarnice Bára z Nikolajky ve spolupráci s papírnictvím Be nice, odpočinkovou zónu, představení nové baťovské inspirativní kávy, vystoupení kouzelníka Ondřeje Sládka nebo koncert skupiny Pop-Up v čele s hercem Štěpánem Princem.

Zahájení programu je v 10 hodin a program v zahradě Baťovy vily potrvá až do brzkého odpoledne,“ dodali zástupci Nadace Tomáše Bati.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x